Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Sedminásobný mistr světa Ruzafa pojede opět Xterra Czech

Sdílet

Legendární španělský triatlonista Ruben Ruzafa se díky svým sedmi titulům mistra světa nesmazatelně zapsal do triatlonové historie. V posledních letech zkušený závodník šetří starty v závodech, i proto se dá považovat jeho již čtvrtá účast na českém podniku světového poháru Xterra za nevšední. Do Prachatic přijede letos zase.

Kdykoli se v Česku představil, stál Španěl na pódiu. V roce 2014 zvítězil, stejně tak v roce 2018 a v loňském roce, kdy se v Prachaticích konalo Mistrovství Evropy, skončil těsně druhý. Stříbrnou medaili bral loni také na světovém mistrovství ITU v Pontevedře, kdy jen o pár metrů porazil Lukáše Kočaře.

Nestárnoucí bývalý elitní biker, účastík světových pohárů, dnes v ranních hodinách potvrdil pořadatelům svůj návrat do Česka. „Plánuji si právě sezónu a Prachatice v ní nemohou chybět. Nemůžu se dočkat. Tratě u vás mi výborně sedí, cyklistika je jeden dlouhý bikový maraton plný techniky, běh v kopcích mi také vyhovuje. Navíc na náměstí je vždy výborná atmosféra,“ potvrdil Španěl v krátkém prohlášení.

V loňském roce se musel v Prachaticích sklonit před neuvěřitelným běžeckým výkonem Francouze Arthura Serrierese, na třetím místě za Ruzafou doběhl aktuální mistr světa Bradley Weiss, pořadatelé slibují návrat i těchto borců do Čech. „Jsme aktuálně v kontaktu se všemi nejlepšími terénními triatlonisty, můžeme potvrdit, že očekáváme velmi podobnou konkurenci jako v posledních dvou letech. Velký podíl má na tom i nedělní závod ShortTrack, který loni nadchnul profesionální závodníky i diváky,“ uvedl Michal Piloušek mladší, ředitel podniku.

Závod Xterra Czech powered by Kůta Group se uskuteční mezi 10. a 12. červencem v Prachaticích na jihu Čech. Kromě závodů v duatlonu pro děti, běhu na 5 km, kratšího triatlonu sprint-hobby a hlavního závodu světového poháru Xterra Czech se znovu chystá Xterra ShortTrack.

Do tohoto atraktivního závodního formátu se kvalifikuje pouze 20 nejlepších mužů a žen ze sobotního dlouhého závodu. Ti na krátkých a technických okruzích absolvují čtyřicetiminutový závod, kde není nouze o souboje loket na loket, atraktivní skoky, brody nebo lávky, a to jak na kole, tak v běhu. Díky tomu je tento závod zábavný jak pro diváky na místě, tak u televizí. „Naší snahou je dostat ShortTrack do přímých přenosů televizí, uvidíme, kdy se to podaří, ale cíl je jasný,“ dodal Piloušek, který se spolu s bývalým francouzským šampionem Nico Lebrunem autorem tohoto “vynálezu”.

Přihlášky a další informace najdou zájemci na www.xterra.cz. Výhodou terénního triatlonu stále zůstává, že se do elitních závodů může přihlásit kdokoli bez nutnosti obstrukcí s licencemi a dalších kvalifikací.

foto: Václav Pancer

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *