Klikněte pro hledání

Běhy

Poběžte ze Statenic, za svatou Juliánou, až do Přední Kopaniny

Sdílet

Starý (dobrý) závod, nová (jistě zase dobrá) trať. Druhý podnik druhého ročníku seriálu Běhej s námi na západním kraji Prahy rozhýbe už příští sobotu tentokrát Statenice.

„Namísto dvouokruhové trati povedeme z vrcholu od Svaté Juliány běžce až k věhlasné kopaninské rotundě na Hokešově náměstí a odtud zpátky,“ říká Jan Plachý z organizačního týmu Kopaninského spolku a agentury eventime.cz. Po lednovém prvním setkání v Tuchoměřicích účastníky čeká nyní lehce přes osm kilometrů s převýšením 89 metrů, tedy zde mírnějším než loni.

Epicentrum vyroste stejně jako minulý rok na fotbalovém hřišti ve Statenicích, u něhož se dá dobře zaparkovat, jinak sem jezdí autobus číslo 356 ze stanice metra A Bořislavka. Najdete tam nejen teplo, ale i vlídný personál, dobré jídlo a pití. Atmosféru nastartuje i známý dýdžej Patrik Rokl.

Vyrazit můžete s celou rodinou, dětské závody v pěti věkových kategoriích od 100 metrů do 2 km začínají v 10.30, dospělí vyrazí ve 12.30, žádné dlouhé prostoje.

Běžecký zážitek můžete spojit s národopisným výletem. Obec Statenice v údolí Únětického potoka má už víc než tisíciletou historii stvrzenou v kronikách Přemysla Otakara I. Odtud vystoupáte k pomníku svaté Juliány, po níž na vrchu zbyl jen barokní sokl s dřevěným křížem. Pokračujeme až k opukou obložené románské rotundě svaté Máří Magdaleny v Přední Kopanině, která pochází z první poloviny 12. století.  

Chybět nebudou obhájci loňského prvenství Jiří Chyba a Lujza Sláviková, ukáží se i další známé tváře. Nejlepší tři v každé věkové kategorii se mohou těšit na věcné ceny, do celkového pořadí (i o finanční prémie) se počítají nejlepší tři výsledky ze čtyř závodů.  „Chceme přitáhnout místní lidi, proto vyhlašujeme vždy nejlepšího běžce dané obce,“ dodávají snaživí spolupořadatelé.

Přihlášky předem pořídíte za lepší cenu, jinak v místě do půl hodiny před startem dané kategorie.  Pravidelní účastníci seriálu mohou využít stejné startovní číslo pro všechny závody.

Přihlášky na www.sportchallenge.cz.

Více informací na www.behejsnami.com nebo na facebooku.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *