Klikněte pro hledání

Běhy

Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon

Sdílet

Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.

Seriál právě vypsal termíny a otevřel registrace na další sezonu. Pěti už tradičním podnikům v Praze 5, v Plzni, na Lipně, ve Zlíně a v Praze 4 bude tedy předcházet neobvyklý terénní závod.

Zkušební polygon Tatra slouží prioritně testování životnosti a odolnosti nákladních a speciálních vozidel a je největším ve střední Evropě. Nabízí čtyři druhy okruhů s nejrůznějšími povrchy, vodní i bahenní brod a další atrakce.

„Hledali jsme další neobvyklý zážitek a tím tenhle závod rozhodně bude,“ usmívá se šéf organizačního týmu Martin Dvořák. „Koncept týmových půlmaratonů si za uplynulé dva roky jednoznačně našel svoje místo v běžeckém kalendáři, chceme ho ještě zatraktivnit a přitáhnout další účastníky,“ dodává.

Jak známo, startují čtyřčlenné týmy mužů, žen i smíšené. Jeden okruh měří vždy zhruba 1350 metrů, což znamená, že štafety čeká šestnáct úseků. Každý účastník musí odběhnout nejméně dva, střídat lze libovolně a pořadí běžců volit i v průběhu závodu.

Potkávají se tu formace rodinné nebo kamarádské, ale i špičkoví sportovci. V uplynulé sezoně ovládla celkové pořadí Kalokagathia v čele s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou a jeho bratrem dvojčetem Tomášem, kteří si zvali další běžce nebo vícebojaře, ale i paralympijského cyklistu Jiřího Ježka. Manželka a syn Romana Šebrleho běželi proti sobě, a brzy prý odtáhnou z golfu i hlavu rodiny.

Každý půlmaraton doplňuje i family run, kde si štafetový kolík předávají rodič a jeho potomek, ten první běží delší úsek, druhý kratší. Celý podnik se vždy odehrává na sevřeném prostoru, s doprovodem dýdžejů, jako příjemná párty.

„Tento formát závodů nás velmi zaujal, dokáže dostat na společnou startovní čáru i hodně neobvyklé party a to se nám líbí. Však se taky sami účastníme,“ usmívá se Vít Šerý, zastupující značku Craft, už třetí rok partnera celého seriálu. Letos získají účastníci v rámci startovného opět kvalitní funkční tričko a čelenku osvědčené švédské značky.

Ještě stále jste nenašli parťáky nebo motivaci k přihlášce? Využijte speciální vánoční certifikáty, pak už nebude muset hledat…

Růžové kočky – vítězové posledního závodu seriálu 2019 v Praze 4.

Kalendář Craft Team Running 2020

5. 4. neděle Kopřivnice polygon

26. 4. neděle Praha 5 Portheimka

31. 5. neděle Plzeň Škoda sport park

22. 8. sobota Lipno marína

13. 9. neděle Zlín sad Svobody

19. 9. sobota Praha 4 park na Pankráci

více na www.teamrunning.cz, přihlášky na www.sportt.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *