Klikněte pro hledání

Kola Lyže

Hodný, zlý a… Roglič! Marcialonga slibuje další spaghetti western

Sdílet

Proslulý spaghetti western Sergia Leoneho s Clintem Eastwoodem jako by chystal remake. Na víkendovém lyžařském laufu Marcialonga v Itálii, když ne největším, tak určitě nejkrásnějším na světě. Tam se ale ukáží hrdinové nejmíň tři.

Olympijský šampion a vždy hodný chlapec Dario Cologna, norské zlobivé dítě Petter Northug a pak také špičkový cyklista Primož Roglič, původem sice skokan na lyžích, ale teď už vítěz poslední Vuelty a třetí muž Gira.

Ukáže se tady celý jeho WorldTour tým Jumbo/Visma. „Trénovali jsme na běžkách v Norsku a získali tak větší motivaci. Teď máme šanci poznat pro nás nový svět dálkového lyžování, moc se těším,“ řekl Roglič, skvělý vrchař.

„Náš seriál Ski Classics měl před deseti lety při svém vzniku jako inspiraci právě silniční cyklistiku. Víra v tým, strategické myšlení během závodu, sprinterské i vrchařské prémie. To všechno jsme rádi převzali i do lyžování,“ dodává David Nilsson, švédský ředitel série, která má letos generálního partnera Vismu, stejně jako Rogličův tým.

Marcialonga, proslulá 70kilometrová pouť údolím Val di Fiemme letos chystá 47. ročník. Kromě už specialistů „píchačů“ na tyto klasické laufy pole ozdobí i další legendy, kteří se stali ambasadory báječného lyžařského svátku. Velcí soupeři teď pojedou v jednom dresu, v barvách týmu Coop.

Soupeři na Tour de ski – vlevo Cologna, vpravo Northug.

Švýcarský šampion 33letý „SuperDario“ Cologna už ve světovém poháru sice mírně opouští pozice, ale vysokou formu ukázal i nedávno ve finiši Tour de ski do sjezdovky Alpe di Cermis právě nedaleko cíle v Canazei. Jeho otec pochází z Trentina a matka z Jižního Tyrolska, mluví i starobylým ladínským jazykem.

Northug už dokonce elitní scénu opustil, napsal knihu Min Historie, věnuje se vývoji sportovního oblečení (po vzoru jednoho ze svých předchůdců Dählieho…) i brýlí. Ale Marcialongu už před časem ještě v plném programu absolvoval, v roce 2012 skončil desátý i za Standou Řezáčem. Říkají mu Zlatan Ibrahimović běžeckého lyžování, ale pozor, on získal 13 titulů mistra světa… A teď povede armádu 1493 norských lyžařů na startu Marcialongy.

Bez ohledu na předpověď počasí, sněhu ani v Itálii není moc, můžeme litovat jediného: Že tam nejsme. Tedy až na vás, šťastlivce, kteří jste stihli získat startovní číslo.

Northug v nové roli reklamního modela.

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *