Klikněte pro hledání

Běhy

Buďte rychlejší… nejen na pražském půlmaratonu a maratonu

Sdílet

Zkuste být rychlejší než soupeři. Než jste byli v minulém roce. Než ostatní očekávají. Postavte se na start Pražského půlmaratonu nebo Maratonu Praha a buďte rychlejší, než si dokážete představit. Adidas Runners Prague a RunCzech vás na oba závody připraví v rámci právě startujícího tréninkového programu Get ready for #praguehalf and #praguemarathon.

S novým rokem adidas Runners Prague a RunCzech spouští jedenáctitýdenní přípravu na nejpopulárnější český běžecký závod 1/2Maraton Praha (28. března), kterou bude možné prodloužit o pět týdnů a natrénovat tak i na Maraton Praha (3. května).

„Neznám žádný jiný závod, na kterém by se potkalo tolik běžců s tolika různými cíli. Někdo běží pro rychlý čas, někdo další chce překonat sám sebe, další chce zhubnout, někdo jiný zase soupeří se svým loňským já. Proto jsme spolu s RunCzech připravili tréninky, které každému pomohou být rychlejší než…“ říká Adéla Blahovcová, kapitánka adidas Runners Prague.

Hlavní tréninky se budou konat každé úterý od 18:30 hodin. Vybíhat se přitom bude střídavě z adidas Runbase Prague, karlínského prostoru běžecké komunity adidas Runners, a holešovického Running Mallu, kde má své zázemí RunCzech. Tréninky povede zkušený kouč a vynikající atlet Jan Pernica, který naposledy připravoval třeba herce Václava Neužila pro film Zátopek. Asistovat mu bude celý trenérský tým. Díky tomu dostane každý z účastníků profesionální servis.

Každý účastník přitom bude moci pracovat na svých vlastních cílech. Na začátku tréninkového programu totiž budou běžci rozděleni do čtyř skupin dle svých ambicí a aktuální výkonnosti. Od trenérů pak obdrží svou vlastní běžeckou kartu, na které bude i personalizovaný tréninkový plán sestavený na základě výkonnosti dané skupiny. Za každý absolvovaný trénink běžci získají známku. Jakmile jich nasbírají alespoň pět, zapojí se do soutěže o atraktivní ceny. Ve hře budou například běžecké outfity adidas nebo startovné na závody série RunCzech.

Při přípravě na oba závody se ovšem nemusíte omezovat jen na úterní tréninky – v rámci běžecké komunity adidas Runners se můžete chystat na svůj závod každý den. V Runbase Prague (Pobřežní 78, Karlín) se totiž koná několik tréninků denně (všechny jsou zdarma) – pro začátečníky, tempové, objemové, ranní, obědové, večerní, speciální tréninky pro ženy, ale můžete přijít také na jógu nebo třeba funkční trénink. K dalším tréninkům se mohou běžci přidat v Running Mallu, stačí sledovat kalendář na www.runningmall.cz.

Trénovat se bude nejen prakticky, ale také teoreticky. V rámci přípravy se uskuteční několik zajímavých workshopů, které vám poradí se závodní strategií, výživou, výbavou, psychikou a při jednom z nich dostanete také tipy od Evy Vrabcové-Nývltové, jasně nejlepší české vytrvalkyně posledních let, v současnosti na mateřské dovolené.

Všechny tréninky i workshopy budou zdarma, jedinou podmínkou k účasti je přihlášení přes aplikaci adidas Running (dříve Runtastic), prostřednictvím které můžete zároveň měřit své běžecké výkony. Kapacita je omezená, proto s přihlášením neváhejte.

Pro více informací sledujte facebookový event Get ready for Prague Half and Prague Marathon a hashtagy #praguehalf, #praguemarathon, #adidasrunnersprague a #allrunnersarebeautiful

Text: Michal Včeliš

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *