Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Maratonský šampion Stošek vyhrál novoroční rokycanský kopec

Sdílet

Hned na nový rok se závodilo na více místech. Cyklisty i běžce láká už tradičně pohodová akce sparťanských cyklistů. Ve 13 hodin se na startovní čáru u firmy Eko Komíny v Rokycanech postavila šedesátka sportovců. Trasa je dlouhá 4 km a vede po červené turistické značce vzhůru do kopce.

Po startu rozjel rychlé tempo šampion v bikovém maratonu Martin Stošek a již před nájezdem do lesa měl náskok před držitelem traťového rekordu Janem Rajchartem a juniorem Štěpánem Krulou.

Stošek si neohroženě dojel pro vítězství. Připravil se poctivě, jak sám uvedl: ,,Na Silvestra jsem si trať zkusil naostro a věřil jsem si. Před cílem jsem ještě mírně zvolnil, když jsem zjistil, že mám dostatečný náskok a rekord mu již neunikne. Nechtěl jsem si nenasadit laťku moc vysoko vzhledem k dalším ročníkům.“

Dosavadní rekord 13:33 zlepšil Stošek na neuvěřitelných 12:54 o skvělých 39 sekund. Zaslouženě si také vyjel krásnou novoroční prémii 10 000 Kč. Druhé místo uhájil Rajchart v čase 15:13, třetí byl Krula za 16:04. V ženách zvítězila Simona Spěšná (MS Bike Academy) a nejlepším žákem byl Lukáš Krýsl (MS Bike Academy).

Z běžců byl nejrychlejší Milan Hochmut v čase 18:53 před Janem Šnebergrem 19.09 a Romanem Bonkem 19.46.

Nejlepší běžec MIlan Hochmut.

Výsledky cyklisté: 1. Stošek Martin, Vitalo Future 12:54, 2. Rajchart Jan, Ethic Sport Znojmo 15.13, 3. Krula Štěpán, MS Bike Academy 16:04, 4. Vít Martin, Radyně Bike 16:27, 5. Spěšný Milan, MS Bike Plzeň 16:31 6. Rubáš Matouš, Roman Kreuziger cycling Academy 16.32 7. Vlas Jakub, MS Bike Academy 16:56, 8. Janáček Radek, MS Bike Academy 17:06, 9. Krýsl Lukáš, MS Bike Academy 17:17 (1. místo U15), 10. Barth Matej, MS Bike Academy 18.13, 11. Spěšná Simona, MS Bike Academy 18.37 (1. místo ženy).

Běžci: 1. Hochmut Milan, Gril Míšov  18.53, 2. Šneberger Jan, AC Falcon Rokycany 19.09, 3. Bonk Roman, Sporting Příbram 19.46, 4. Rosol Jiří, Loko Beroun 20.04, 5. Minařík Petr, SKP Rokycany 20:09…, 16. Šturmová Barbora (1. žena), Foresgump team 25.40.

Text: Zdeněk Rubáš