Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Nejvýš položený sport shop v Česku otevřel Mammutovi horolezec Holeček

Sdílet

Přední světový horolezec Marek Holeček pokřtil v sobotu nový Mammut shop v krkonošské Horní Malé Úpě. Dlouholetý ambasador prestižní švýcarské značky tak pomáhal otevřít nejvýše položený sportovní obchod v zemi.

Ten je umístěn v zadní části chaty Jeřabinka směrem ke sjezdovce v nadmořské výšce 1050 metrů. Na 50 m2 prodejní plochy se nabízejí sportovní bundy, kalhoty, mikiny, prádlo, ale i boty nebo skialpinistické vybavení.

Funguje tu i půjčovna materiálu právě na stále vyhledávanější skitouring, pro něž najdete na náhorní planině pod Sněžkou nádherné terény. Stačí se rozhodnout, vybrat a – vyrazit.

Venku před Mammut shopem můžete i přenocovat. Ve dvouplášťovém expedičním stanu značky North Face je otevřeno testovací centrum pro šestidílnou řadu spacáků Mammut. Pokud nemáte vlastní, poskytnou vám tu za poplatek i vnitřní hygienickou vložku.

Otevřeno mají sedm dní v týdnu, do budoucna se zvažuje propojení obchodu s recepcí horských chat. Mammut shop se totiž stává další součástí atraktivního komplexu.

Loni na podzim tu byla první atraktivně přestavěná chata Hradečanka, na Mikuláše následoval v horní části u sjezdovky Mammut bar. Letos na podzim hned v sousedství vyrostla nová chata Jeřabinka, spíše sportovnějšího a rodinného charakteru, nyní obohacená obchodem.

„Přijde mi to dobrý nápad, cítím jistý přesah. Lidé tu mají díky dotyku s přírodou zajímavou inspiraci pořídit si špičkové vybavení, nejen do extrémních podmínek, ale i ve fashion stylu. A Mammut patří mezi top značky, jsou to vývojáři, jenom nekopírují trendy,“ řekl Marek Holeček, který do Horní Malé Úpy přicestoval i s rodinou rovnou z Jižního Tyrolska. Tam natáčel s legendou světového alpinismu Reinholdem Messnerem.

Na slavnostním křtu, který vedle poutavé Holečkovy přednášky zpestřil i atak strašidelných čertů krampusů, připravil lahodné degustační menu věhlasný kuchař Radek David.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *