Klikněte pro hledání

Lyže

Vzhůru do boje o skialpovou Korunu Beskyd

Sdílet

Pátý ročník skialpinistického seriálu závodů Skialp Koruna Beskyd startuje. Pořadatelé dodrží i v nadcházející zimní sezóně tradici tří disciplín, termínů a míst konání. Všechny závody jsou pro jednotlivce. Zvýhodněnou registraci získáte do konce listopadu na všechny tři závody za 900 Kč.

Tradičně se začíná ve Ski Areálu Bílá závodem Sachasport Sport Skialp Sprint v sobotu dne 7. prosince 2019, tým organizátorů dělá vše pro to, aby se závod uskutečnil. Trasa by měla mít dva okruhy na sjezdovkách, celkem 4 km a 600 metrů stoupání i sjezdů, se startem a cílem u dolní stanice sedačkové lanovky Zbojník. Závod má hromadný start a startuje se za soumraku a i když mají sjezdovky umělé osvětlení, je potřeba se vybavit čelovkou. V případě špatných sněhových podmínek se bude jistě konat jako běžecký podnik, ale doufejme, že stejně jako v loni bude trasa díky kvalitnímu zasněžování v Bílé opět dobře připravena a pojede se na lyžích.

Jdeme na to.

Druhým závodem je Buff Skialp Vertical v pátek 10. ledna 2020. Trasa večerního závodu do vrchu vede ze Zlatníku po sjezdovce a skialpovou trasou na vrchol Lysé hory (1323 m. n. m.).

Startuje se individuálně v půlhodinovém startovním limitu po 17. hodině a jde se stále nahoru bez nutnosti sundávat pásy nejkratší cestou, celkem 5 km a 670 metrů převýšení. V cíli je zajištěn prostor pro převlečení a teplý čaj v Bezručově turistické chatě na Lysé hoře. Vyhlášení výsledků a občerstvení pak bude připraveno v restauraci na Visalajích. Protože i tento závod se koná po západu slunce, tak v povinné výbavě je funkční čelová svítilna.

Krása Beskyd.

Závěrečný závod Kilpi Skialp Maraton má nového partnera, značku, která se v poslední době velmi výrazně prosazuje také v oblasti oblečení pro skialpové aktivity. Nové je i centrum závodu a závěrečného vyhlášení celého seriálu Autocont Skialp Koruna Beskyd v hotelu Travný na Pražmě. Maraton  se uskuteční v sobotu 1. února 2020 se startem po 15. hodině
v areálu Fela na Zlatníku a trasa vede v masívu Lysé hory.

Musíme i do kopce.

Délka trasy je 27 km s převýšením 1500 m. Trať maratonu zůstává skialpinistickou klasikou a vede po skialpově nenáročných turistických cestách s několika stoupáními i klesáními a traverzy, kdy je nutno sundat a znovu natáhnout pásy a vyplatí se vzít si určitě rezervní. Trasa účastníky zavede na skialpové trasy v oblasti Zimného a Malchoru a nevynechá ani bývalou sjezdovku na Lysé hoře. Na trase nejsou povinná místa k sundání a nandání pásů a úseků bez lyží. Závod je tak i zajímavou volbou taktiky jednotlivých účastníků jak nejrychleji dojet do cíle.

Pořadatelé z Beski z. s. se těší na všechny příznivce skialpu a věří, že si v rámci závodů i doprovodných akcí svou formu skialpové zábavy najde každý.

Více najdete zde: http://skialp-beskydy.cz/

Text a foto: Bohumil Damek

Kudy dál?
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *