Klikněte pro hledání

Kola

Norco představilo Sight 2020 a hlásí průlomový all mountain

Sdílet

Interesantní novinky hlásí kultovní kanadská bike značka Norco z Port Coquitlam. All mountain pro sezonu 2020 s názvem Sight s Ride Aligned design systémem označují za průlomový bike pro výkonnostní kategorii jezdců. A pak mají nové české zastoupení díky společnosti Bike Icon, která má v portfoliu i kola Husqvarna.

Když se kanadská společnost rozhodla pro redesign svého nejpopulárnějšího celoodpruženého kola, chtěla se pustit do značné změny dle toho, co se od all mountainu očekávat. Oddělení vývoje tak přišlo s naprosto novým designem kola. Nazývají ho Ride Aligned™. Sight ukazuje využití tohoto nového systému, který najdete napříč celou řadou Norco pro 2020, včetně nedávno odhaleného modelu Optic.

Ride Aligned™ rámová geometrie zajistí umístění jezdcova těžiště (když je v sedle i ze sedla) do optimální pozice pro ideální rozložení váhy mezi koly pro maximální grip a kontrolu. Vývojem Gravity Tune conceptu bere Norco v potaz jeho těžiště, nespočetné množství antropomorfních dat a optimalizuje tímto každou velikost rámu.

Díky tomu inženýři vytvořili konzistentní rozložení váhy napříč celou škálou velikostí rámu pro jezdce jakékoli stavby těla. Pečlivým zvolením délky rámu, úhlu sedlové trubky a zároveň přesné geometrie řízení bylo u modelu Sight dosaženo kombinace ostrého a sebevědomého ovládání kola a maximálního gripu. Určení přesné lokace těžiště umožnilo vývojářům optimalizovat pohyb vidlice u nového Sightu pro každého jezdce na svém ideálním rámu.

Novinkou je navíc aplikace Ride Aligned™ Bike Setup Guide pro maximální integraci každého detailu do designu Ride Aligned™. A výsledek? Sight dodává maximální grip předního a zadního kola při výjezdech i sjezdech, udržuje ideální setrvačnost jízdy a umožňuje kadenci v technických situacích s optimálním pohybem odpružení bez pohlcování cenné energie pro pohyb vpřed. Jezdec tak ucítí pod sebou dynamický spolehlivý a stabilní stroj, který ocení hlavně v těžkém terénu.

2020 Sight je dostupný ve čtyřech karbonových a třech hliníkových modelech. Karbonový rám se vyznačuje karbonovým předním trojúhelníkem, karbonovými sedlovými vzpěrami pro maximální průchodnost plášťů a robustními hliníkovými řetězovými vzpěrami pro přidanou tuhost a optimální chod pružení Hliníkové rámy jsou navrženy tak, aby nabídly plynulou kvalitní jízdu a to napříč celou řadou Sight.

Můžete si vybrat jak 27,5“ tak 29“ modely ve všech velikostech – každý nabízející stejnou kinematiku odpružení a jízdní vlastnosti se zdvihy 150mm/160mm.

Další novinkou pro sezonu 2020 je Sight Youth 27.5 pro mladé jezdce hledající „ripping bike“, které nabízí Ride Aligned™ technologii, ovládání a stejnou kvalitu jako najdeme u dospěláckého modelu. Je ovšem vyvinut s poddajnějším hliníkovým rámem, uzpůsobenými komponenty pružení a kontaktními body od SDG (sedlo a gripy).

Hliníková verze Sight bude dostupná u mezinárodních autorizovaných Norco dealerů v listopadu, karbonové modely jsou naplánovány k uvedení na trh v prosinci.

Tolik informace od Norca, těšíme se podrobnější vlastní test!

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *