Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Powder Champagne. Ochutnejte Francii, nejen na lyžích

Sdílet

Až se zima lyžaře zeptá, co dělal v létě… Každopádně stojí za to mít připravenou odpověď, jakou destinaci si pro nadcházející lyžovačku vybral. To ostatní, jako kondice, výbava i finance, už se dá nějak dohromady, co říkáte? A co tedy takhle ochutnat Francii?

Zavedená německá společnost TravelTrex s dvacetiletou tradicí prodává napřímo lyžařské zájezdy i v Česku pod značkou SnowTrex. Zajišťuje kompletní servis podle individuálních požadavků, což v současné době, tak nadupané a zároveň atomizované, je ideální kombinace.

„Navíc třeba v Chamrousse máme své delegáty, kteří operativně vyřeší aktuální záležitosti,“ říká Veronika Figarová z českého zastoupení SnowTrex.

Hned po sousedním Rakousku druhou nejrozsáhlejší nabídku v jejím katalogu poskytuje právě Francie, 207 míst v 35 resortech. A protože cesta už je delší, stojí za to zůstat tam déle a pečlivě si vytipovat, kam se vydat.

K Mont Blanku (4810 m), nejvyšší hoře Alp? Na Vanoise Express, největší a nejrychlejší dvoupatrovou lanovku světa, anebo do Les 3 Vallées, nejrozsáhlejší propojené destinaci planety? K bohaté lyžařské tabuli si pak přidejte i tu pověstnou gastronomickou – šnečky, vínka, mňam…

Regionálně se zdejší lyžařská mapa člení na Savojsko s otevřenými prostranstvími mezi lyžařskými oblastmi, vysokohorskou krajinu Isére v srdci Dauphiné, Vysoké Savojsko hraničící se švýcarským Wallisem a italským Val d´Aosta, dále Vysoké Alpy s pestrým zimním terénem a kromě masivu Mont Blanc nejvýše položenými vrcholy, a konečně na jihovýchodě Provensálské Alpy s prima možnostmi pro rodinnou dovolenou.

Tak třeba Les2Alpes, druhý nejstarší lyžařský resort země hned po Chamonix, rozložený do dvou vesnic Venosc a Mont De Lans, patří k nejatraktivnějším resortům francouzských Alp. Leží ve výšce 1650 m, ale celkem 200 km sjezdovek s 52 lanovkami, sedačkami a vleky se vine od 1280 m až do 3560 metrů na ledovec s panoramatickou vyhlídkou. Tam vás doveze lanovka, která proklouzne cestou vzhůru ledovým tunelem.

„Jezdím tam pravidelně za přípravou každé léto aspoň na dva týdny a vždycky tady najdeme ty nejlepší podmínky po všech směrech, ať už se týká upravených sjezdovek, počasí, bydlení, možností pro další kondiční přípravu a samozřejmě i dobrého jídla a pití,“ pochvaluje si Kateřina Pauláthová, česká reprezentantka v alpském lyžování.

Na zahájení letošní sezony se chystá právě v Les2Alpes lákavý PowderWeek. Místo v apartmánu tu od 30. 11. na týden pořídíte už od 4743 Kč na osobu, včetně šestidenního skipasu, který má jinak samostatnou cenu 6969 Kč, dále i parkoviště a vstupu do bazénu nebo posilovny.

Víte, že existuje i Champagne Powder? Mimořádně lehký a suchý prašan, za nímž jsou (nejen) freerideři ochotni nacestovat tisíce kilometrů. Ačkoliv šumivé šampaňské víno pochází z Francie, lyžařský termín údajně poprvé použil jeden rančer ve Steamboat v Coloradu v Rocky Mountains, kde si na něj nechal dokonce zaregistrovat ochrannou známku. Domnívám se však, že pravý šampaňský prašan najdete (i) tady…

„Vždy dva týdny před termínem zájezdů můžete na webu dohledat kategorii Last minute, kde ušetříte až 3180 Kč za osobu. Pro letošní zimu je v tuto chvíli připraveno 7049 možností a jejich číslo každým dnem roste,“ přidává zajímavou informaci Veronika Figarová. SnowTrex nabízí na svých stránkách individualizovaný vyhledavač nejvhodnějších tipů podle požadavků na velikost nebo zaměření resortu.

foto: © TravelTrex

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *