Klikněte pro hledání

Běhy Kola Lyže

Livigno je ideální tréninkový kemp, teď otevřelo i atletickou dráhu

Sdílet

Už teď je ukryté, svébytné a malebné údolí mezi Švýcarskem a Itálií vyhledávanou tréninkovou základnou, díky nadmořské výšce a nabídce rovinatým i kopcovtých terénů především pro vytrvalostní sportovce. Teď si v Livignu splnili další sen, na který dlouho čekali. V blízkosti relaxačního areálu Aquagranda Active You se v sobotu 14. září se zde oficiálně otevřely brány atletického stadionu.

V Malém Tibetu tak udělali další krok k tomu, aby se alpské městečko stalo ještě vyhledávanějším olympijským přípravným sportovním střediskem, poskytující služby na vrcholové úrovni. Po atletickém oválu v Livignu volali atleti už přes třicet let, což při slavnostním ceremoniálu připomněl Tiziano Castellani z Livigno Marathon Clubu. “Vzpomínám na osmdesátá léta, kdy tu běhalo pouze několik málo lidí, každý chtěl lyžovat. Už tehdy sem ale přijíždělo trénovat mnoho atletů, kteří si běžeckou dráhu přáli.“

Tou to ale nekončí. Nový areál, který měl pokřtít letošní známý běh Stralivigno (o němž jsme na našem webu taktéž psali) byl veřejnosti zpřístupněn už 29. července. Disponuje kvalitním zázemím pro další disciplíny jako skok daleký, skok vysoký, překážkový běh, vrh koulí, hod oštěpem atd. „V příštím roce trať doplníme ještě o pevnou časomíru pro běh na 100 metrů,“ prozrazuje další plány Luca Moretti, prezident turistické centrály ATP.

Livigno jako budoucí hostitel snowboardingu a akrobatického lyžování na olympijských hrách v roce 2026 žije pořadatelstvím už nyní a atletická dráha má přilákat další profesionální sportovce, kteří se tu na jeden z vrcholů kariéry mohou kvalitně připravit. Mezi nimi už je italská reprezentantka ve snowboardkrosu Michela Moioliová. „Tady jsem doma, mohu tu trénovat na špičkové úrovni a mám tu vše, co potřebuji, a na dráze mě rozhodně potkáte.“ A vítěz letošního extrémního triatlonu Icon Guilo Molinari s ní souhlasí: „V Livignu trénuji šest měsíců. Nikde jinde jsem nenašel takové sportovní centrum, jako je Aquagranda a Livigno obecně.“

O Livignu se dá bez nadsázky říci, že je skvělou tělocvičnou pod širým nebem a jeho nabídka sportovních aktivit je téměř nekonečná. Na své si tu přijdou jak vyznavači zimních sportů – sjezdového i běžeckého lyžování či snowboardingu, tak turisti, silniční cyklisté i bikeři. Ti mohou až do 29. září využít akce bike pass zdarma. K relaxaci vybízí areál Aquagranda Active You, kde se vyřádí děti na skluzavkách a tobogánech a dospělí si odpočinou u masáže nebo si dají do těla v plaveckém bazéně. Údolí je známé rovněž vyhlášenou gastronomií a typickými vůněmi bylinek a sušené šunky. Nejen tělo, ale i žaludek tu dostanou pořádnou porci nezapomenutelných zážitků.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *