Klikněte pro hledání

Kola

Babí léto přinese finále Bike ranch cupu v pražské Višňovce

Sdílet

Třetí zářijovou neděli bylo na programu poslední regulérní kolo BikeRanch Cupu před velkým finále, které se koná 6. října. Závodníci tedy měli poslední možnost ke sbírání bodů pro co nejlepší výchozí místo ve finále.

Ráno bylo studené, ale už dopolední závody dětí doprovázelo sluníčko a v září nadprůměrné teploty. Více než osmdesátka dětí tak měla příjemné podmínky ke svému závodění. Nutno podotknout, že děti od 20″ kol výše také mají svůj seriál, ve kterém sbírají body do celkového pořadí. Stejné je ale jistota pro všechny a totiž perníky při prezenci od Penamu a  zmrzlina po závodě od Primy. Stejně tak fakt, že děti za každý start dostanou lístek do závěrečné tomboly při finále. Mají tedy dvojnásobnou motivaci – zisk bodů a možnost větší šance v tombole.

Při odpoledních závodech dospělých panovala tradičně pohodová atmosféra, kterou tentokrát doplňovaly pasoucí se kozy a ovce. Na tradičním okruhu byla nejrychlejší ženou Jitka Pojkarová (Dexter Cycling), necelou minutku za ní dojela Dana Hricišin (Kross BikeRanch Team) a poslední stupínek na bedně zaplnila Klotylda Sluková (SK Velo Praha). V lize A nenašel soupeře Jakub Šimek (Kross BikeRanch Team), druhý dojel další domácí jezdec Adam Lávička a třetí místo obsadil Patrik Murcko (Bike Klub Lípa).

Výkonnost v tomto seriálu ale není ve všech ohledech to nejdůležitější, mnohdy přináší četnost startů významnější benefit než samotné výsledky. Finálová tombola funguje totiž stejně jako u dětí: počet startů= počet lístků. Na losování se těší v podstatě každý, tombola je opravdu bohatá, každý rok nechyběl jako hlavní cena karbonový rám od Meridy, pobyty v evropských hotelech od Vienna House Diplomat Prague, hodinky od Casio/G-Shock (Fast ČR) či další ceny od Progress Cycle, Kellys, Kross, Penam nebo Schwalbe. Uvidíme tedy, co si pořadatelé a jejich partneři připraví letos. Zatím můžeme prozradit, že jen hodinky jsou pro letošek v celkové hodnotě 150 000 Kč. To je dost dobrý důvod dorazit, no ne?

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *