Klikněte pro hledání

Cesty

Batoh Kanken je umělecké dílo

Sdílet

Ne, ne, žádná nadnesená slovo pro titulek. Tento fakt v roce 2016 potvrdila Švédská asociace umění a řemesel (Svensk Form), čímž ho postavila na úroveň hudby, filmu, obrazu nebo literárního díla.

Teď v roce jeho čtyřicátých narozenin vypouští jeho výrobce značka Fjällräven na trh dva kousky v edici Kanken Art s designem, vytvořeným umělci, a přesahem, podporujícím iniciativu Artic Fox pro záchranu polární lišky a další projekty a nápady na ochranu životního prostředí. Jde na ně jedno procento z prodeje.

„S batohy Kanken jsem vyrůstal, tvoří součást mého dětství,“ vzpomíná designér Erik Olovsson, který si pohrál s motivy vrstvených barevných kopců (design letní/jarní krajina).

„Příroda je pro mě nepředvídatelná, les nebezpečný i krásný zároveň. Čím blíž tam budeme mít, tím líp ji ochráníme,“ řekla Cecilia Heikkiläová, ilustrátorka dětských knih, která vyzdobila batohy obrázky zvířátek (motiv modrá/zelená bajka).

Kanken drží linii, nikdy nevyšel z módy, stále se vyrábí z voděodolného materiálu Vinylon F. Aktuální Art ve velikostech 13, 15 nebo 17 palců (20, 18 nebo 13 litrů), či ještě ve verzi mini (objemy 16 a 7 litrů).

Batůžky jsou nyní k dostaní v e-shopu Fjällrävenu, v obchodech po celém světě se objevily 15. března. Ceny začínají od 2 290 Kč za 7litrovou verzi.

Kanken tvoří opět vlajkovou loď kolekce Fjällräven pro nadcházející sezonu. Však svůj první batoh navrhnul zakladatel firmy Ake Nordin doma v Örnsköldsviku už ve svých deseti letech… „Jsme na treku už víc než padesát let a doufám, že to tak navždy zůstane,“ prohlásil před časem.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *