Klikněte pro hledání

Běhy

Velká ryba z Třeboně je tady! Přírodní (půl)maraton

Sdílet

Hledáte na závěr sezony rychlý dlouhý závod, po tvrdém povrchu, ale v přírodě? Pak je tu Compressport Třeboňský maraton (a půlmaraton). Po úspěchu loňské premiéry podruhé, tentokrát v sobotu 19. října.

„Skoro všechny rychlé tratě v Evropě vedou ve velkých městech. Ta naše je taky rovinatá, ale běžíte v přírodě, podél zelených luk, okolo rybníků, lužními lesy, v přírodě, z níž čerpáte energii. To je podle mě mnohem příjemnější,“ říká zakladatel závodu David Gladiš, sám zkušený běžec.

Slogan Nature Marathon tady pasuje náramně. Zbývající panelové úseky letos výrazně omezil, ale vzhledem k neplánované kalamitní těžbě dřeva se trasa v chráněné krajinné oblasti směrem ke Chlumu a Suchdolu nad Lužnicí ladí do posledních dní. Nejaktuálnější podobu najdete na webu závodu. Možná tu pak v kulisách barevného malíře Podzimu potkáte i obrovitého paroháče losa, jejichž skupina zde žije…

Každopádně se startuje na historickém renesančním náměstí lázeňského města, původem patřícímu Vítkovcům a později Rožmberkům, a také proslulým rybníkářstvím. Na trati minete památnou Třeboňskou lípu nebo žlutou kapličku Majdalenu. K dispozici bude 9, resp. 4 občerstvovací stanice, následovat budete moci tempa vodičů na dané časy.

Loni se zúčastnilo 601 maratonců a 758 běžců na poloviční trati, celkem z 12 zemí Evropy. Základní rekordy závodu stanovili Jakub Exner (2:42:27) a londýnská olympionička Ivana Sekyrová (2:56:47), resp. Pavel Štěpáník (1:15:13) a Valerie Soukupová (1:19:52). „Vybrala jsem si Třeboň pro svůj první maraton a bylo to parádní,“ napsala Zdeňka Karešová. „Hezká trasa, prostředí i organizace,“ dodal třeba Daniel Šarek.

Čísla se budou vydávat ve zdejším  divadle J. K. Tyla již v pátek v podvečer od 16 do 22 hodin, na druhý den ráno pak 7.30-9.30. Start je v sobotu v 10.45 (maraton) a 11.15 (půlmaraton). Limity činí 6,5, resp. 3,5 hodiny. K dispozici už teď jsou špičková trika z limitované edice titulárního partnera závodu.

Více informací najdete na www.naturemarathon.cz nebo na facebooku.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *