Klikněte pro hledání

Běhy

Červený medvídek Teri naběhává miliony pro děti. Právě teď, už pátým rokem

Sdílet

Mohutné davy běžců všeho věku přešlapovaly na startu navzdory krátké výživné přepršce. Bývalá top modelka Tereza Maxová pak spolu s nimi pod jezdeckou sochou jednookého vojevůdce Jana Žižky na pražském Vítkově vyrazila na první okruh. „Závod“ poběží deset dní non stop až do 14. září.

Tereza Maxová s Teribearem v oranžové verzi ING

Dobročinnou akci Teribear samozřejmě registruju, ale přiznám se, tak mohutnou vlnu nadšení a sounáležitosti, jsem nečekal. Navíc v čase, kdy zrovna nedaleko odtud vypukne ještě mohutnější, zato komerční běžecká akce.

„Těším se každý rok na skvělou atmosféru, zvu všechny, abychom zdolali víc kilometrů než naposledy,“ řekla Tereza Maxová. Jak to funguje? Namísto registrace si pořídíte buď na internetu nebo přímo na místě za dvě stovky čip, který platí na celých deset dní, a můžete běžet. Za každý odběhnutý kilometr na zhruba jedenapůlkilometrovém okruhu pošlou partneři Teribeara 30 Kč na podporu dobročinného projektu, který si vy sami vyberete z deseti vybraných možností.

„Sám běhám, tak si obvyklou porci dám tady a pomůžu tím dobré věci,“ pravil Karel Poborský, legendární fotbalista, který přišel s malou dcerkou, jejíž kudrnatá hřívička připomenula (ne)dávnou podobu táty – vlasaté komety Slavie, Manchesteru United, Benfiky, Lazia nebo Sparty. On sám přinesl ještě do dražby dresy slavných spoluhráčů Nesty, Nedvěda nebo Roberta Carlose.

„Já chodím každý rok, je to pro mě samozřejmost,“ doplnil Petr Vágner, primácký moderátor Top staru a nadšený sportovec, účastník dlouhých běhů i triatlonů, který tentokrát přivedl s sebou osmiletého syna Sameula Maxe. Ten za dva dny zvládl 31 km… Vágner sám běhal později ještě dvakrát o půl třetí v noci i v dešti a dostal se přes stovku.

Přišli sváteční běžci i závoďáci, objevili se tváře známé i neznámé. Plnotučné mamky, které s dětmi a kočárky obešly symbolicky dvě kolečka. Ale i držáci, kteří tu natočí maratony, stovky kilometrů. Ve dne nebo v noci. Podél trati je připraven „závodnický“ servis, zábavné atrakce pro děti, stánky s občerstvením. Zkrátka běžecký happening pro dobrou věc.

Jen loni přispělo šestnáct tisíc běžců, celkem uběhli 320 812,5 kilometru a připsali tak 9 624 375 korun dětem z děcáků, maminám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Za uplynulé čtyři roky to bylo přes 352 milionů Kč.

Letos podruhé Teribear rozhýbe i Mladou Boleslav v areálu Štěpánka 11. září. Čerstvě se otvírá i veřejná on-line sbírka pro ty, kteří se do Prahy nebo Boleslavi nedostanou, anebo chtějí pomoci víc, než naběhají. Hledejte na www.friendsofteribear. Zapojují se i rodinné nebo firemní týmy.

„Loni jsme zvládli stovku kilometrů a věřím, že s kolegy letos přidáme rekordní počet kilometrů,“ řekl Radek Sedlář, ředitel retailového bankovnictví tradičního generálního partnera banky ING, která je s Teribearem od jeho počátku, on sám slušný běžec. Jeho firma vyhlásila na úterní odpoledne den pro Teribeara, loni běžel pro medvídka každý druhý zaměstnanec.

„Přeju Terimu, aby tu byl dlouhá léta a pomáhal. Déle než já,“ řekla Tereza Maxová. „Aby ztloustl a měl tak hodně sil,“ dodal Karel Poborský. A šli zase běhat…

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *