Klikněte pro hledání

Běhy

Máme pro vás startovní čísla! Vydejte se s rodinou na poznávací půlmaraton kolem Prahy 4

Sdílet

Není malých půlmaratonů! A tak přichází další, s místopisným přesahem, který chce objevit Prahu 4, největší část metropole. Víte, že po obvodu měří plus/mínus jedenadvacet kilometrů? Pořádající tým z agentury SportGroup.eu na něj sází a věří, že zapadne do místní běžecké infrastruktury stejně jako Běžecká škola, která už běží každý čtvrtek po celých deset let, nebo loni závod Krčská 4, jež stvořili.

Máme pro vás 3 startovní čísla na 9. června, pokud správně zodpovíte následující otázky a pošlete je na mail: tonohejl@gmail.com:

  1. Jaký je nějaký další závod v režii agentury Sportgroup?
  2. Kolik let běží náš web www.aktivtono.cz

Trať s epicentrem ve Žlutých lázních v Podolí zamíří podél Vltavy k jihu do Braníka, poté vběhne do přírody ke zdejším skalám, přes Zátišský potok, Hodkovičky, okolo biotopu na Lhotce a Údolím Kunratického potoka do Krčského lesa, kde zdolá i terénní stoupání. Druhá polovina povede spíše městskou aglomerací přes Spořilov a Roztyly, údolím Botiče do Nuslí a Michle, přes park Jezerka okolo zdejšího divadla k dalšímu stánku kultury Na Fidlovačce až k starodávnému Vyšehradu a dolů k plaveckému stadionu. Tam všude objeví i půvabná neznámá zákoutí v duchu city trailů.

Víte, že třeba oblast Jalový dvůr patří k nejstarším sídelním celkům Prahy 4 a zdejší Lípa na Vídeňské má obvod kmene 326 centimetrů? Nebo že Geopark na Spořilově schraňuje přes 50 hornin z Česka i Slovenska?  A že Michelská synagoga s kořeny okolo roku 1730 jako jedna z mála v Praze přežila nacistické běsnění za druhé světové války? Či Pomník tří odbojů ve svahu náměstí generála Kutlvašra tvoří dvě nad sebou propojené vodní nádrže? A restaurace U Bansethů v Nuslích má víc jak stoletou tradici v podávání bezvadně připraveného plzeňského piva? Jako byste proběhli místopisnou učebnicí Prahy 4…

„Chceme využít i náš další koncept volných individuálních startů, který se k takové výpravě výborně hodí. Můžete vyrazit svižněji sami, anebo poklidným tempem s přáteli či rodinou. Zároveň nehrozí komplikace s dopravou zejména v první části, nejrušnější silnice překonáte po lávkách, anebo si jednoduše počkáte pár vteřin u semaforu na přechodu,“ vysvětluje ředitel závodu i agentury Martin Dvořák, první český Ironman pod devět hodin i plavecký reprezentant, teď také mj. šéf oblíbeného seriálu zážitkových běhů Trail Running Cupu.

Půlmaratonská poznávačka Prahy 4 se odehraje v neděli 9. června. S číslem vyrazíte podle svého ve startovacím okně mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne. Okruh bude kvalitně označený, vybavený občerstvovacími stanicemi, změří vám čas v aplikaci orgsu.com (kde se přihlásíte) a kde můžete sledovat svoji pozici online. Limit na absolvování celé vzdálenosti činí čtyři hodiny. Chystá se i vyhlášení nejlepších.

Tedy můžete ho pojmout skutečně závodně, i v čase někde kolem 1:20 hodiny, pokud si troufnete. Anebo naopak výletně, „indiánským“ krokem se zastávkami a klidně i s hůlkami, které budou zdarma k dispozici v závodním zázemí. Každopádně se nebudete přetlačovat někde v davu a ve stresu. Za odměnu pak čeká navíc (nejen) koupel v jistě už vyhřáté Vltavě.

Takže o programu na druhý červnový víkend máte jasno, že? Vy i celá vaše rodina.

Mapa trati je zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *