Klikněte pro hledání

Běhy

Suchdol přiběhl do finále v čele s Hilgertem a Poborskými

Sdílet

Nejkratší, ale nejspíš nejtěžší. A zase v bezvadné atmosféře, užili si běžci. Oblíbený seriál Běhej s námi na severozápadních hranicích metropole dorazil do tradičního finále v Suchdole.

Trať hlavního závodu vede jediným 6,5 km okruhem s převýšením 96 metrů Tichým údolím nad Vltavou dolů do Roztok a zase zpátky. V epicentru ve zdejší Komunitní zahradě s hřišti a bikeparkem se prohánějí i děti a místní radnice se tu v čele se Zuzanou Krumpholcovou zase postarala o příjemnou neděli.

Luboš Hilgert, člen věhlasného rodinného klanu z divoké vody s olympijskou vítězkou a maminkou Štěpánkou, si zapsal už třetí výhru v historii seriálu, letos druhou po úvodní Přední Kopanině. Podle očekávání! Přijel si z nedalekých Velkých Přílep a zaostal jen o necelou minutu (23:54) za loňským rekordem závodu v podání elitního běžce Gerrona Stewarta. „Běželo se mi dobře, ale bylo opravdu velké teplo,“ říkal. A snad aby se tedy moc nezapotil, soupeřům utekl hnedle zkraje po pláni se ržajícími koňmi…

„My jsme zbyli jen dva a sledovali se, byl to boj o druhé místo,“ potvrdil druhý Jan Talaváňa (-3:18). Pravidelný účastník, který udolal v závěru letošní objev Ĺubomíra Klužáka (-3:26). Už jistý celkový vítěz Jan Linhart, počítají se totiž tři nejlepší výsledky ze čtyř možných, tentokrát chyběl, tlačenice o medaile to tady nebyla. Čtvrtý superveterán (55+!), triatlonista a mašinfíra Vladimír Beneš, už doběhl s odstupem (-4:12), přesto s uznáním. Za ním pak docent Jiří Suchý z FTVS, který vyhnal i oba synky, osmiletý Ondřej uběhl v klidu i šestku.

Mezi ženami potvrdila očekáváný triumf Eliška Poborská (28:15), která získala třetí letošní výhru ze čtyř závodů. „Bylo velké vedro a trochu jsem se šetřila, protože mě druhý den čeká trojka v lize na dráze. Ale mamka mě nenechala, to zase ne,“ usmívala se 21letá studentka fyzioterapie a běžkyně Olympu a Kerteamu.

„No jo, už je jinde, ale já jsem si to taky moc užila. Do kopce mi to šlo jako vždycky, dokonce jsem i předbíhala, ale v závěrečné rovině mi už došlo,“ dodala druhá Helena Poborská (-2:06), která tak předala běžeckou korunku v rodině i seriálu. Třetí pozici do třetice získala tady domácí hlavně běžkyně na lyžích Tereza Kálalová (-3:17), pravidelná účastnice Marcialongy, která se tak vyšvihla na celkovou třetí pozici seriálu.

Slavnostní vyhlášení seriálu a předání finančních prémií předcházela ještě až nebývale bohatá tombola, která přinesla i freestylové lyže Lusti i s vázáním od Snow4Fun nejmladší účastnici „dospělého“ běhu, osmileté Anežce Petrasové. Anebo oceňovanou víkendovou testovací zápůjčku vozu od autosalonu Přerost a Švorc.

Tak zase za rok? Ne, spíš dřív. „Díky spokojeným partnerům v čele s Letištěm Praha jednáme o rozjezdu šestého ročníku už na podzim,“ potvrdila Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku. A možná přibyde i počet závodů nad obvyklé kvarteto.

Konečné pořadí seriálu Běhej s námi 2024

Muži: 1. Linhart 410, 2. Hilgert 300, 3. Talaváňa 250, 4. Klužák 220, 5. Ecorchard 220, 6. Březina 200.

Ženy: 1. Eliška Poborská 450, 2. Helena Poborská 390, 3. Kálalová 350, 4. Březinová 260, 5. Frková 190, 6. Patzáková 160.

Kompletní výsledky jsou zde.

Foto: Kryštof Matěj Řešátko

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *