Klikněte pro hledání

Běhy

Suchdol zase poběží! Mezi koňmi, lesem i Tichým údolím nad Vltavou

Sdílet

Už jdeme do finále… Oblíbený seriál Běhej s námi míří do tradiční cílové destinace v Suchdole. V neděli (26. 5.) se tu poběží ostrá přírodní šestka, samozřejmě až po dětských závodech, a pak se v Komunitní zahradě odehraje slavnostní vyhlášení kompletních výsledků.

Osvědčená trať ze zdejší náhorní plošiny s pastvinou, plnou koní, vede lesem Tichým údolím nad Vltavou do Roztok. Tam loni přibyla nová smyčka, než se zamíří do kopce mezi stromy nazpátek. Převýšení činí 96 metrů, budete počítat každý metr… Děti běhají na okruhu v suchdolské Komunitní zahradě v epicentru akce. „Jsme moc rádi za trvalou podporu lidí z radnice v čele se Zuzanou Krumpholcovou. Díky ní už jsme tady stabilním podnikem,“ říká Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.    

Takže jen vyrazit. Můžete použít startovní číslo z předchozích závodů v Přední Kopanině, ve Statenicích nebo Roztokách, které byly součástí letošního programu pátého ročníku „letištních“ běhů na severozápadním okraji metropole. Přihlásit se dá i na místě. Dětské kategorie startují na tratích od 100 do 1500 metrů od 11 hodin, hlavní běh na 6,3 km ve 13 hodin.

O atmosféru se opět postará osmdesátkový DJ Patrik Rokl. Po doběhu následuje vyhlášení, ale i bohatá tombola pro všechny účastníky, kde bude v osudí i třeba zápůjčka škodovky na víkend od autosalonu Přerost a Švorc.

A kde hledat favority? Loni tu vyhrál Gerron Stewart v rekordu závodu (23:00,2) před Lubošem Hilgertem, celkové prvenství získal běhající biker Jiří Chyba. Letos už si zajistil triumf pravidelný účastník Jan Linhart, loni druhý. Mezi ženami vede obhájkyně Helena Poborská, ale očekává se, že ji předstihne její dcera Eliška. Ta vyhrála první dva letošní běhy, na třetím ale chyběla. Do žebříčku se počítají tři nejlepší bodové zisky. První tři muži i ženy získají i finanční odměny ve výši 3-2-1 000 Kč.

Do Suchdola jedete autem přes Podbabu, zaparkovat se dá v podélné Suchdolské ulici. Z metra Dejvická se sem dostanete autobusem číslo 107. 

Reportáž z posledního závodu v Roztokách je zde.

Průběžné pořadí po 3 ze 4 závodů Běhej s námi 2024

Muži: 1. Linhart 410, 2. Ecochard 220, 3. Březina 200. Ženy: 1. Helena Poborská 370, 2. Eliška Poborská 300, 3. Březinová 260.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *