Klikněte pro hledání

Kola

SeeDuroWeeks otvírají (nejen) bikovou sezonu v rakouských Korutanech

Sdílet

Na tak trochu jiné Alpy, respektive jejich jižní slunečnější svahy (a jezera pod nimi) lákají rakouské Korutany. Otvírákem sezony se stávají květnové SeeDuroWeeks pro sportsmeny, kámoše i celou rodinu. Pojeďte s námi!

Oblast Villach – Faaker See – Ossiacher See patří k oblíbeným bike destinacím celého alpsko-jadranského regionu. Nabízí náročné krpály, ale i pohodové výletní trasy v horských a jezerních scenériích. K tomu „bike friendly“ ubytování s uzamykatelným sklepem a dílnou v tzv. BaseCampusech. „Chceme ukázat široké možnosti našich více než 40 trailů i s novinkami a tím připravit takovou ochutnávku, abyste se k nám vrátili znovu ještě v létě anebo nejpozději napřesrok,“ říká Eva Meissnitzerová z kanceláře Villach Tourismus.

Jako první se hlásí Ossiacher See, Osiašské jezero, v termínu 3.-5. května, kdy řada českých škol rozšiřuje víkend a státní svátky uprostřed týdne ředitelským volnem. V pátek se tu jede Hillclimb Challenge, kilometrová jízda do vrchu, v sobotu dětské závody a v neděli se koná Enduro v pěti etapách na cca 30 kilometrech s 800 metry převýšení.

Následuje Bucketride Camp od 8. do 12. května na Faakském jezeře (Faaker See), kde otevřeli trailpark už 1. dubna. Je spojený se závody SloEnduro a Pumptrackem v Klagenfurtu. A třetí možnost máte opět na Faaker See od 15. do 17. května s tréninkem techniky pod vedením koučů a dalším HillClimb závodem, dětskými akcemi a endurkem. Pro zajímavost si pak můžete přidat divácký zážitek na následujícím mistrovství Tyrolska v enduru.

Přihlásit se mohou jezdci všech úrovní a kategorií trénovanosti. Kromě biků si užijete i na silničkách nebo elektrokolech, žádný strach.

S využitím korutanských karet, které získáte na www.kaerntencard.at, dostanete širokou nabídku slev a vstupů na 250 akcí a atrakcí v okolí, třeba lanový park, Opičí horu nebo Orlí show. Postováním příspěvků z akcí na sociální sítě se zařadíte do soutěže o víkendové vouchery v této oblasti.

Více informací najdete na www.lake.bike

Na původní reportáž se těšte už začátkem května.

foto: lake.bike.at

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *