Klikněte pro hledání

Kola

31 českých cyklokrosařů se těší na domácí mistrovství světa

Sdílet

Až rekordní počet 31 českých cyklokrosařů by se mělo postavit na start světového šampionátu, který se uskuteční 2. – 4. února v Táboře. Právě tolik jich nominoval reprezentační kouč Petr Klouček a nominaci schválila komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky po domácím šampionátu, který se jel o víkendu na shodné trati, na níž se bude bojovat o světové medaile.

Nejvíce, celkem sedm, bude v pelotonu juniorek. Šest zástupců bude mít ČR na domácí trati juniorů a mužů kategorie U23. Pět zástupců v českém dresu pojede závod mužů, čtyři ženy budou na startu kategorie U23 a tři mezi závodnicemi elite. „Vzhledem k tomu, že šampionát se jede na domácí půdě, tak jsme se snažili dát možnost startu co největšímu počtu jezdců. Rozhodovaly již výsledky v průběh sezony a poté také samozřejmě i mistrovství ČR, které se jelo na okruhu, jež bude hostit světovou elitu. Některé výsledky při domácím šampionátu ovlivnily defekty, někteří jezdci již měli jistou nominaci za výsledky v celé sezoně, v potaz byly brány také výsledky ve světových pohárech,“ řekl k nominaci Petr Klouček v tiskové zprávě svazu.

„Trať jsme připravovali hlavně pro českou reprezentaci, aby měla nějakou výhodu. Její části jsou pojmenovány po našich legendách Fišerovi, Šimůnkovi, Štybarovi či Dlaskovi,” dodal šéf organizačního výboru mistrovství Petr Balogh. Upozornil na skutečnost, že diváci se mohou těšit i na tři velké obrazovky, které jim dokonale přiblíží dění na okruhu, ale i vybudování celkem deseti tribun. “Chceme bláznivé a bouřící prostředí tak, aby diváci naše jezdce vyburcovali. K tomu by měl napomoci i značný počet bubeníků, kteří přijedou z jižní Moravy. Vyzývám všechny fanoušky, aby přišli s vlajkami, trumpetami a píšťalami a věřím, že to bude ta nejlepší podpora pro dobré výsledky našich reprezentantů.” Většia z nich v těchto dnech na trati trénuje, Boroš s Ťoupalíkem už jsou se svými týmy ve Španělsku a měli by tam jet i víkendový světový pohár v Benidormu, stejně jako Zemanová.

Česká nominace na MS v cyklokrosu

Juniorky: Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling team), Amálie Gottwaldová (CP team), Daniela Hezinová (Doltcini/Watersley R+D), Anna Hrdinová (SportRacers), Anna Panušová, Veronika Sedláčková (obě Brilon), Hanka Viková (Dukla Praha)

Junioři: Kryštof Bažant (Cyklostar/Pirelli), Tomáš Hájek (Brilon), Matěj Havel (Lawi junior), Jan Janout, Tomáš Kraus (oba ČEZ Tábor), Patrik Lienert (Rexonix/Kovo Praha)

Ženy U23: Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Kristýna Zemanová (vš. Brilon Mladá Boleslav), Simona Spěšná (jb Brunex)

Muži U23: Patrik Černý (Expres.cz/Tufo Kolín), Václav Ježek (Brilon), Matyáš Fiala a Pavel Jindřich (oba ČEZ Tábor), Maximilián Kerl (AŠ Mladá Boleslav), Jan Zatloukal (Nutrend/Specialized).

Ženy: Nikola Nosková (Cofidis), Tereza Tvarůžková (Expres.cz/Tufo Kolín), Tereza Vaníčková (Brilon).

Muži: Michael Boroš (Elkov/Kasper), Jakub Říman (DK Bikeshop), Zdeněk Štybar (Štybar team), Adam Ťoupalík (TDT-Unibet), Šimon Vaníček (ČEZ Tábor)

Program MS

pátek 2. února 12:30 týmová štafeta

sobota 3. února 11:00 juniorky, 12:30 muži U23, 14:30 ženy elite

neděle 4. února 11:00 junioři, 12:30 ženy U23, 14:30 muži elite

foto: Jan Brychta

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *