Klikněte pro hledání

Cesty Kola

Ultrapako slaví 20. Na turné se stand upem i filmíčkem z Ortleru

Sdílet

V červnu 2003 přijel na novopacký autobusák skejťák, který se na vypůjčené silničce přidal k pelotonu závodu na 24 hodin. Ten den začala pořádná jízda… V humorně laděném stand- up povídání za doprovodu fotek a krátkých videí představí Danda Polman své sportovní začátky i celou dvacetiletou „ultra punkovou“ cestu s důrazem na poslední dva roky.

Během nich absolvoval třeba svůj nejdelší závod North Cape – Tarifa (7400 km) a naposledy uskutečnil extrémní Payer Ultra Project, kdy za čtyři dny zvládl vlastní silou tento trojboj: 1/ Závod Race Across The Alps (525 km / 14 500 m), 2/ Výstup na Ortler (3905 m), přes chatu Julius Payer Hütte, 3/ 652 km na kole ze Suldenu do Teplic, rodného města Julia Payera. „Tohle byly čtyři nejintenzívnější dny v mém sportovním životě,“ ohlédl se za projektem, který uskutečnil na počest významného českého horolezce, polárníka, objevitele, kartografa a malíře Julia Payera.

Program předáškového turné (termíny na www.danielpolman.com), na které právě Polman vyrazil, zakončí vždy projekce filmu z Payer Ultra Project, plného dechberoucích záběrů z dronu, a následná debata. Od novopackého „ultrapaka“ čekejte pořádnou jízdu, během které zažijete vše – od pádů, přes adrenalinové akce v úžasné přírodě až po to nejcennější – nezapomenutelné zážitky z mimořádných sportovních počinů.

Daniel Polman žije od narození v roce 1979 v podkrkonošském městě Nová Paka. S manželkou Šárkou vychovává dvě dcery. Po dokončení magisterského studia managementu cestovního ruchu byl 14 let šéfredaktorem časopisu lidé&HORY, dnes působí jako publicista na volné noze. Kromě psaní se věnuje i vytrvalostnímu sportu, zejména ultracyklistice, v níž dosáhl několika mezinárodních úspěchů. Sportování úspěšně propojuje i se sbírkami na pomoc nemocných či hendikepovaných lidí. Zážitky z extrémních závodů a projektů prezentuje na přednáškách a ve filmech, popsal je rovněž ve dvou knihách: Okolo a Dreaam. Je také autorem pohádkové trilogie o rodině Nezmarů s podtitulem Pohádky pro malé i velké sportovce a románu Holka statečná.

foto: archiv Daniela Polmana

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *