Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola Lyže

Jen si tak trochu „smouknout“. V River´s na smíchovském břehu Vltavy

Sdílet

Každý z nás si zaslouží odměnu za tvrdou práci i v tréninku či přípravě. A dobré jídlo a pití patří mezi ty nejpříjemnější. Rozšiřte si chuťové spektrum ze špaget a ionťáků. Na gastronomické mapě Prahy bliká nový vykřičník. River´s!

Zážitková rodinná restaurace, využívající při přípravě pokrmů i nápojů chuťové esence kouře a ohně, tedy přípravy ve speciální grilovací „mašině“, tzv. „smoukování“. Na smíchovském Janáčkově nábřeží má otevřeno od léta.

„Připravovali jsme ji rok a rozjíždí se výborně,“ rozhlíží se Marek Dudák spokojeně u „zakouřeného“ welcome drinku s názvem Smokey cherry shot. Dříve úspěšný podnikatel v oblasti stavebnictví a marketinku, od roku 2014 s manželkou, majitelé známé restaurace Styl a interiér, nyní Garden´s, ve Vodičkově ulici u Františkánské zahrady v centru metropole.

„Nikdy jsme vlastně nechtěli dělat gastro. Ale manželka si do svého showroomu pro klienty, kterým navrhovala interiéry, nejdřív koupila kávovar, pak jim připravila svůj fenomenální mrkvový dort a – rozjelo se to. Učili jsme se, přišel sukces. Věděli jsme, že chceme hostům poskytovat zapamatovatelné zážitky, ale docela pracně jsme se učili, jak vše zprocesovat do každodenního provozu,“ usmívá se Dudák.

Po dvou letech měli pět stovek hostů denně. Romantickou restauraci vyhledávají více ženy, chtěli tedy i něco pro kluky, více masa, co tedy unikátní barbecue? Teď se věnují plně River´s smokelab. A vedle něho už rozjíždějí další projekt – boutique hotel v Černé v Pošumaví na Lipně.

Smoukování najdete v Praze možná na třech místech, v River´s mají rozhodně největší smoker, mašinu, jakousi grilovací pec, dovezenou přímo z Ameriky. „Používáme dřevo z růzých ovocných stromů a maso se pomalu peče při nízkých teplotách. Někdy až dvacet hodin. Američani přidávají k masu majonézu, my se inspirujeme spíš lehčí Asií, Orientem a Latinskou Amerikou. Půjčujeme si chutě, ale i kuliářské postupy z celého světa, experimentujeme,“ vypráví Lucie Dudáková, původně bytová architektka. Každý týden najdete v menu novinky.

„Lucie je kreativní, má výjimečnou chuťovou paměť a s šéfkuchařem Michalem Šorfem ladí chutě, barvy a každý detail. Já se starám o strategické záležitosti, stavební projekty a finance. Provozí záležitosti řeší můj ml0adší bratr Honza. Báječně se doplňujeme. Chceme se hostům opravdu věnovat, jak to známe z italských nebo portugalských restaurací, což v Česku skoro nevidíte, připravit jim skutečný zážitek,“ vykládá filozofii podniku. Kuchyni si v River´s vede už juniorchef Lukáš Loukotka pod dohledem Lucie Dudákové a šéfkuchaře.

Seznamovací menu vypadá a chutná náramně. Už jen smokované máslíčko a chlebík… Pak smoukované škvarky, tatarák nebo carpaccio z chobotnice jako předkrm. Dále brambory s máslem, pastrami, burrata, báječný bao-ban, nadýchaný bochánek z páry, jakýsi asijský knedlíček, s trhaným kachním masem uvnitř, nebo steak z celeru s topinamburovým pyré, samozřejmě žebra. K tomu i výborné křupavé hranolky, silný vývar demi glace. A ještě dezert, smoukovaná hruška s citrónovým mascarpone a mango-maracujový sorbet pod poklicí… s kouřem! K tomu vybraná vína, smoukované drinky, ale klidně i pivo.

Nebudete moci odejít… Otevřeno mají od úterý do soboty od 12 do 23.

foto: archív River´s, Karolína Šťastová

Tip na sportovní menu jsme měli i zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *