Klikněte pro hledání

Kola

Sluníčko, úsměvy a radost – s Haškem i Kulhavým. To byl závěr Prima Cupu horských kol v Mikulově

Sdílet

Závěrečný závod seriálu Prima Cup v Mikulově vyšel na jedničku. Krásné slunečné počasí, úsměvy stovek cyklistů a jejich nadšení podpořit společně s Nadací ČEZ handicapové paralympijské sportovce.

Oba starty závodních tras, o délkách 55 a 33 kilometrů, zcela zaplnily Mikulovské náměstí. Balíky odstartoval přední český kardiochirurg Jan Pirk společně se starostkou města Jitkou Sobotkovou. Na startu nechyběli například olympijští vítězové Dominik Hašek (dojel 80. na kratší trati se ztrátou 25:38 na vítěze Roupce) a Jaroslav Kulhavý (poprvé po zlomeině klíční kosti v Čeladné na hlavní 55 dojel 11. -4:15), dále Jan Maxián ani favorit závodu a úřadující český šampion v cross-country Marek Rauchfuss (ČS/Accolade).

Ten svojí dominanci potvrdil s přehledem a ve finiši se radoval z vítězství před Filipem Adelem (Superior) a Karlem Hníkem (D2Mont Merida). Masters 45-54 vyhrál Jan Hruška, který by skončil i 14. mezi elitou. Mezi ženami slavila stupeň nejvyšší domácí Barbora Vojta, Průdková, která letos bodovala ve světovém poháru, nejen v enduru, na něž už více cílí, ale i v cross-country. Druhou Karlu Löffelmanovou (ČS/Accolade) porazila o 3:50 minuty.

Necelých padesát jedna tisíc vyšlapali účastnící na Oranžovém kole ve stánku Nadace ČEZ pro handicapované sportovce na olympijských hrách v Paříži. Voucher převzal paralympijský reprezentant Ivo Koblasa, ten měl za sebou také aspoň 33 km na trati.

Vrcholem sobotního programu bylo celkové vyhlášení seriálu, které dle očekávání vyhráli Kateřina Krutílková (Ghost) a Filip Adel. Oba čeští závodníci a vítězové Českého poháru v maratonu odjeli v nových elektrických vozech Škoda Enyaq, které získali v zápůjčce na tři měsíce.