Klikněte pro hledání

Kola

Rauchfuss zase vládl na Gočárových schodech i pontonu přes Orlici

Sdílet

Marek Rauchfuss počtvrté vyhrál exhibiční závod horských kol Gočárovy schody v Hradci Králové. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.

Netradiční a jediný závod v Evropě (po zrušení unikátních a tradičních Pražských schodů novým majitelem Petr Čech Sport), kde jezdci musí zdolat sjezd a výjezd ze schodů včetně několika umělých překážek v letošním roce obohatil také přejezd řeky Orlice, přes kterou byl postaven třicetimetrový pontonový most. Všechny technické sekce s přehledem nejrychleji zdolal favorit závodu a národní šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna/Accolade), který za svými zády nechal několikanásobného vítěze seriálu Prima Cupu, Filipa Adela (Superior). Na stupních je v historickém centru města na Velkém náměstí doplnil polský reprezentant Pavel Bernas (JBG-2).

„Já to tady mám moc rád, je to specifický závod,“ říkal vítěz. „Možná se mi ještě víc líbila ta původní trať, teď probíhaly nějaké opravy ulic, tak se posunula. Sedí mi to, baví mě, i když je to technicky velmi náročný. Jedeš v dorazu čtyřicet minut. Letos jsme si dali hodně, Adlik ucítil šanci. Odjeli jsme ve dvou, jelo mu to hezky, ale naštěstí jsem si s ním poradil. V poslední rovince před nájezdem na schody se rozhodlo, nahoře už nebylo co řešit. Dal jsem to klasicky silničářsky, do finiše zezadu,“ popisoval průběh. A jak zvládl desetkrát přejet ponton? „Je to sice bezpečný, ale když najedeš ze strany na šikmo, můžu tě to vytrestat, už tam byla i voda. Jeden borec to poslal do vody,“ smál se.

Do konce sezony ho čekají ještě dva závody Mikulov a Author Cup, pak konečně krátká pauza. „Až jsem nečekal, že to takhle půjde. Už jsem byl unavený od září, ale pořád z toho jde něco vytlouct. Chystám se na aktivní odpočinek do Tater a do Řecka, pak začnu přípravu běžeckými závody v okolí v kopcích, rád bych i na Lysou, to je pro cyklisty dobré. A v zimě počítám i se zimním triatlonem, má se snad jet zase i doma na Pradědu,“ dodal medailista ze světových šampionátů.

V ženách Gočárovy schody vyhrála Lenka Fridrichová před Štěpánkou Bisovou (obě Eleven Head CST Cyklolive) a Kateřinou Krutílkovou (Ghost). Fanoušky a diváky lákaly také závody amatérů a mládežníků, v kategorii hobby se na nejvyšším stupni radoval Adam Vašíček (Eleven Head CST Cyklolive) a Lucie Celbová (S-Sport Hronov). Závod na Velkém náměstí si užilo více jak 130 dětí do deseti let, kteří závodily v blízkosti Bílé věže. Ty přišla odstartovat a také hlavně povzbudit wimbledonská vítězka Barbora Strýcová.

Seriál Prima Cup nyní čeká poslední zastávka v Mikulově na jižní Moravě 7. října.

foto: Prima Cup, ČS/Accolade

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *