Klikněte pro hledání

Kola

Vysočina otvírá pokoj horských kol v domově cyklistiky Eurosportu

Sdílet

Další svátek horských kol čeká Nové Město na Moravě. Vzpomínáte? 2012 se tu jel poprvé světový pohár, od té doby rok do rok, a vždy vyhlášený jako nejlepší podnik seriálu. 2016 se konalo mistrovství světa. Teď tu jako premiéra osmidílného seriálu World Series MTB 2023 v režii Warner Brothers Discovery Channel proběhne poprvé kompletní program cross country všech kategorií, ale i světového poháru v maratonu a nově i short tracku nejen pro elitu, ale i 23.

Startuje se už ve čtvrtek odpoledne právě short trackem jezdců do 23 let (17.30 ženy, 18.15 muži), v pátek proběhne short track elity )v 18 ženy, resp. v 18.45 muži). V sobotu pak světový maraton (v 8 hodin 120 km) i veřejný závod (v 8.15 na 60 km), večer (ve 21) pak tradiční night race. Mezitím juniorská světová série a závody do 23 let v cross-country )v 15 muži a v 17 ženy). A v neděli pak elita cross-country (11.30 ženy a 15 muži). Nově (a konečně) uvidíte přímé přenosy z více než 20 kamer a tří dronů v domově cyklistiky na Eurosportu se spolukomentátorem Bartem Brentjesem.

Na koho se můžeme těšit? Na ty nejlepší na světě, nechybí snad nikdo. Nino Schurter, Jordan Sarrou, Vlad Dascalu, Sam Gaze, Jolanda Neffová, Mona Mitterwallnerová, Pauline Ferrand-Prévotová i vítězové loňského seriálu světového poháru Anton Cooper a Alessandra Kellerová. I když ještě není na oficiální startovní listině UCI, už potřetí sem přijel na kole 194 km (s 2294 metry převýšení, jak uvádí záznam jeho trasy na Stravě) z Německa olympijský vítěz Tom Pidcock. Má už za sebou cyklokrosovou sezonu i jarní klasiky včetně vítězství na Strade Bianche a teď ho tedy čeká už třetí disciplína.  Spolu s nimi i nejlepší Češi v čele s Ondřejem Cinkem a Jitkou Čábelickou.

Co nového je čeká? Třeba cílová rovinka v opačném směru s cílem na jižním směru. Tratě se protáhnou k biatlonové střelnici, kde bude stát Expo a celá nová divácká zóna. Hned naproti totiž bude možné sledovat jediné depo a feed zónu, z nichž se detailní záběry objeví na velkoplošných LED obrazovkách po celém areálu. Z „LEDek“ vyroste i celá cílová brána! Vytvoří se tak pohlcující interaktivní zážitek, který zpestří i živé příspěvky létajících reportérů. Mění se i tratě, jak už vykládal Ondřej Cink, díky jeho přímluvě se vrací náročné stoupání Expert Climb 2. Přesunem cílové brány se tak vytvoří dvojnásobná cílová rovinka s otočkou na levou ruku. Na druhou stranu však schází asfaltový pumptrack. Trať bude vyznačena jen kolíky, bez „mlíka“. Diváci také musejí počítat s probíhajícími stavebními úpravami stadionu pro nadcházející mistrovství světa v biatlonu 2024.

Třídenní permanentka stojí 1000 Kč, jednodenní na pátek a sobotu 300 Kč, na neděli 700 Kč. Po covidových omezení se můžete těšit opět na bohatý doprovodný program s Test Festem, kde by mělo být k dispozici až sto kol, které se dají zdarma projet na Shimano test area i zdejších volných trailech. Rezervujte si vybrané modely s předstihem! Prezentační kamion nabídne besedy s legendami Kateřinou Nash a Jaroslavem Kulhavým, který nastoupí do maratonu. V neděli ve 14 hodin se chystá vyjížďka s olympijskou vítězkou Jenny Risvedsovou. Po celou dobu tu bude Expo zóna i Dětská zóna. Tak vyrazte!

foto: SPNMNM

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *