Klikněte pro hledání

Kola

Svátek práce? Pražský pohár horských kol! V letňanském lesoparku…

Sdílet

Druhým kolem pokračoval volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, Pražský MTB pohár v areálu trailů Lesoparku Letňany. V hlavním závodě žen a mužů slavili vítězství Jana Czeczinkarová (Berria/Vittoria Factory Team) a Petr Šich (Superior Riders).

Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou připravil ve spolupráci s Městskými částmi Kbely a Letňany tradiční trať na Pahorku, který je bohužel jediným oficiálně vybudovaným trailovým areálem pro širokou komunitu bikerů v Praze. Což je zoufale málo, když uvážíme, jak početná je cyklistická základna našeho hlavního města.

Organizátoři Pražského MTB poháru zvolil pro druhý závod netradiční závodní den – sváteční pondělí. Důvodem byla snaha vyhnout se termínovým kolizím v přeplněném kalendáři MTB. Zároveň i ve spolupráci s pořadateli Českého MTB poháru navázat na pohárový závod v Městě Touškově a prodloužit tak závodní víkend v dostupné vzdálenosti bikerům z celé naší republiky i ze zahraničí, což se podařilo.

Od časného dopoledne se na závodní čáru stavěli závodníci všech věkových kategoriích a v cíli se shodně netajili svým vyčerpáním a překvapením z obtížnosti zdánlivě jednoduchého okruhu. Krátká, prudká stoupání a časté změny směru činí z trati v Letňanech velmi náročnou záležitost, pokud trať jezdec absolvuje v závodním tempu.

V hlavním závodě žen a mužů se s nástrahami nejlépe vypořádali česká reprezentantka a úřadující mistryně republiky Jana Czeczinkarová a Petr Šich. Prestižní souboje pak sváděli žáci, kadeti a junioři pražských klubů o tituly mistrů Prahy a unikátní dres do sbírek svých úspěchů. Dramatickým způsobem se vyvíjí soutěž týmů Pražského MTB poháru. S jednobodovými odstupy jsou za sebou seřazeny silné celky: Author Team Stupno, Rexonix Racing Team, Expres cz/Tufo Team Kolín a Adastra Cycling Team. Vložené mistrovství republiky neslyšících ovládnul český reprezentant Jan Čapek (SK Skivelo neslyšících Olomouc) před oddílovými kolegy, Pavlem Pastrnkem a Františkem Kocourkem. 

Pražský MTB pohár bude pokračovat třetím a čtvrtým kolem na Zličíně 3. a 4. června. Sobotní závod bude vypsán jako Akademické mistrovství České republiky.

Výsledky 2. kola Pražského MTB poháru zde.

Průběžné pořadí Pražského MTB poháru zde.

Průběžné pořadí Pražského MTB poháru soutěž týmů zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *