Klikněte pro hledání

Kola

BikeRanch team horských kol vyráží do sezony s číslem 26 opět s Meridou

Sdílet

Už do šestadvacátého roku se letos rozjíždí pražský BikeRanch Team. Formace se po čtyřech sezonách na kolech Kross přesouvá na stroje Merida, která se propisuje i do názvu týmu. A není to pro celek Michal Douši vstup do neznámých vod, vždyť na Meridě jsme ho mohli vídat už v letech 2008 a 2009.

„Jsem velmi rád, že jsme se po ukončení spolupráce s Krossem velmi rychle dohodli s Meridou. Moc děkuji za vstřícný přístup Peterovi Ilavskému z Meridy, se kterým nás pojí obchodní, partnerské a troufám si říci, že i přátelské vztahy. Merida vždy byla a i je mojí oblíbenou značkou, která si udržuje top kvalitu kol už pár desítek let,” uvádí staronovou spolupráci Michal Douša.

Tuto historii také pamatuje stále současná jednička týmu a stálice české maratonské špičky Michal Bubílek. „Když se začala rýsovat možnost spolupráce s Meridou, tak jsem se hned nadchl. Na sezony na ní vzpomínám moc rád, biky byly tenkrát na světové úrovni. Pro mě to bylo v mých dvaadvaceti letech první topmodelové kolo na XTR v životě, do té doby jsem si šáhl maximálně na Xtéčko. Značka si drží svoji pozici, takže pro nás jako závodníky skvělá volba,” říká.

Bubílek loni zvládl udržet vysoký standard především v druhé polovině sezony počínajíc mistrovstvím Evropy Malevilu, kde i s defektem bral v nabité konkurenci 28. místo. Následně si prožil svůj už skoro tradiční boj s Janem Jobánkem na Obru Drásalovi, kde v téměř osmihodinové bitvě zaostal o pouhých 9 vteřin. Připsal si ale vítězství na německém etapovém závodě Treibjagd im Dunkewald. Zapomenout nesmíme ani na druhé vítězství na legendární Rallye Sudety či druhé místo v celkovém hodnocení českého poháru maratonců i Prima Cupu.

Po odchodu Jakuba Šimka mu v elitní části týmu zbyl jediný parťák a zároveň svěřenec Adam Lávička. „V letošním roce mám v plánu objet kompletní český pohár v maratonu. Ještě dvě sezony sice patřím do kategorie do 23 let, na to se ale kromě mistrovství ČR nebere ohled. Mistrák v Machově je tedy hlavní cíl první poloviny. Chci se prosadit se i v ostatních závodech v kategorii Elite. Mám radost ze spolupráce se značkou Merida, je to top kolo,“ vyhlašuje své plány.

Hlavní část programu týmu vyplní tradičně maratonský pohár, tedy Prima Cup, jehož několik závodů je i součástí kalendáře UCI. O kvalitu by tedy neměla být nouze. Pomyslné první vrcholy čekají závodníky už zanedlouho  MČR v Machově (30. 4.) a světový pohár v maratonu v Novém Městě na Moravě druhý květnový víkend. “Proto bylo potřeba hodně intenzivní práce udělat už během zimy, aby forma byla co nejlepší hned teď na jaře. Mně i Adamovi vyšla soustředění v teple, kde jsme odtrénovali bez omezení a zdraví. Bohužel tady doma jaro moc nespolupracuje a chce to hodně úsilí udržet se v kondici a zdráv. Naštěstí už závodění rozbíhá a to vždy pomůže, takže se těšíme na Prima Cup do Hradce,” chystá se Michal Bubílek.

Dále se oba vypraví zvládnout jednu z největších tuzemských výzev, etapák MTB Trilogy, který je letos v UCI kalendáři jako závod S1. „Po loňské zkušenosti ze zahraničního etapového závodu Ischgl Ironbike se chci letos vypravit na další etapový závod do Rakouska, po kterém bude následovat jediný domácí etapák Trilogy. Bude to výzva, jeho etapy jsou známé náročností jak do kopce, tak především ze sjezdu. Broumovskou krajinu mám ale moc rád a na závod se těším,” doplňuje Adam Lávička.

První ostré porovnání s ostatními maratonci proběhne tedy již tento víkend při Prima Cupu v Hradci Králové. Mimo dvojici eliťáků oblékne dres BikeRanch Merida teamu také hobby část: Michal Vlášek, Marek Slavíček, Vojtěch Dobšovič, Jiří Nentvich či František Kubala.

Kromě nových kol bude tým používat sedla italského výrobce SMP a computery Bryton, to vše taktéž od Merida Bikes Czech. Jinak zůstává vše při starém, hlavními partnery jsou pražské prodejny kol a příslušenství BikeRanch a Stavební skupina Eurovia CS. Přilby, tretry, brýle a civilní oblečení dodává španělský Spiuk, pláště zase německé Schwalbe. Dresy už od začátku fungování týmu, tedy celé čtvrtstoletí, dodává Sýkora Sportswear. Léta se osvědčuje také výrobce zapletených kol Kastar.

Řadu let funguje i juniorská sekce, která čítá více než třicet dětí, o něž se stará kvalifikovaných trenérů. Čeká na ně plno akcí včetně týdenního letního soustředění. Junioři se už zúčastnili úvodních kol Pražského MTB poháru i Českého poháru XCO. „Junioři nám dorůstají, letos měli poprvé opravdovou zimní přípravu. Bohužel nám to trochu narušují přijímačky na střední školy, jsou to silné ročníky a nemají nic jistého, takže logicky volný čas dělí na přípravu do školy a sport. Zúčastnili jsme se i závodu českého poháru v Kutné Hoře, což byla pro některé velká premiéra. I tam byla přes neregulérní podmínky vidět chuť do závodění, nikdo nevynechal a v rámci možností dojel. Museli jsme je ale ujišťovat, že každá trať českého poháru takhle po dešti nevypadá,” směje se jeden z trenérů Vojtěch Dobšovič, který se po roční pauze se zkušeností v Gapp systém/Kolofix teamu zároveň opět stará i o provoz týmu.

Děti nebudou samozřejmě chybět také na domácím BikeRanch Cupu o Pohár starosty MČ Praha 9 Tomáše Portlíka, který tým kolem Michala Douši pořádá. „Letos to bude již jubilejní desátý ročník. Budeme se tedy snažit připravit i nějaké to překvapení,“ zve Michal Douša. Letos se pojede dvakrát: poprvé v sobotu 23. 9. a podruhé v neděli 8. 10.

Foto: Aleš Bubílek, text: BikeRanch

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *