Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Saalbach rozjíždí na závěr zimy Bílý perlový cirkus s DJ´s

Sdílet

White Pearl Mountain Days neboli Alpský životní styl v celé své kráse chtějí ukázat na závěr sezony v rakouském Saalbachu. Skvělé lyžařské podmínky, ale i báječné kulinářské zážitky a bezva muziku nabízejí ve všech připojených destinacích – Hinterglemmu, Leogangu i Feierbrunnu, kde najdete 270 km sjezdovek. Není divu, že celá destinace používá i název SkiCircus.

Bohatý program aktivit na sněhu všeho druhu – na sjezdovkách, běžkách, skialpech, snowboardu i sněžnicích bude k dispozici od 24. března do 2. dubna ve spolupráci s organizátory akcí, hoteliéry i lanovkáři. „S White Pearl Mountain Days jsme vytvořili inovativní koncept, zamřený na synergie zážitků, kterými chceme přitáhnout hlavně mladé návštěvníky v období mimo hlavní sezonu ještě před Velikonocemi,“ říká Georg Hartberger, výkonný ředitel pořádající IXXALP und Event.

Ráno ještě pořádnou lyžovačku a odpoledne už jen zábava na sluníčku, tak zní ideální scénář. Po obědě se ještě můžete vydat na sněžnice nebo zacvičit si horskou jógu. Na 17 místech zahrají nejen živé kapely, ale i 30 DJ´s z celé Evropy, ať už elektronické beaty, tak i house, jazz i soul. A ještě následuje ochutnávka regionálních dobrot. A vstupné se nikde neplatí… Kompletní program najdete zde: https://wpmdays.at/

Jen pro kompletní představení regionu dodáváme, že 270 km sjezdovek tu obsluhuje 70 lanovek a vleků, a přezdívá se mu Home of Lässig, domov úsměvů… Ostatně, tak se nazývá i mobilní aplikace s navigací pro celou oblast, díky GPS v ní zaznamenáte snadno i vaše výkony.

V letošní zimě tu jezdí nová osmimístná lanovka Asitzkogelbahn, která odstranila poslední méně pohodlné propojení. Starší lanovka Sportbahn 2000 byla rozebrána a převezena na dosloužení do polského Tylicze. Na jejím místě už jezdí osmimístná lanovka s kapacitou 3700 osob/hodinu. Fotovoltaický systém na jižní straně údolí se postaral o zelenou solární energii, která vyhřívá podlahy v servisních místnostech a šatnách v dolních stanicích.

Saalbachští se ukázali teď (nejen) na závěrečném ceremoniálu mistrovství světa v alpských disciplínách ve francouzském Courchevelu. Příští šampionát, už 48. v historii, se bude konat přespříští zimu právě na sjezdovkách v Saalbachu a Hinterglemmu 4.-16. února 2025, tak tu převzali pořadatelskou vlajku. A taky si zavzpomínali, jak při posledním konání v roce 1991 měli nádherné slunečné počasí. „Očekávání je zase obrovské, jiskra už dávno zažehla touhu nachystat skutečný svátek alpského lyžování,“ řekla Roswitha Stadloberová, prezidentka rakouského svazu lyžařů.

Motto Saalbachu zní: „Jedna hora, všechny soutěže.“ Což znamená kompletní zátěž pro Zwölferkögel v Hinterglemmu, kde budou vytyčeny veškeré tratě od slalomu až po sjezd. „Chceme zároveň nastavit nová měřítka při pořádání významných sportovních soutěží z pohledu infrastruktury a udržitelnosti,“ dodávají pořadatelé. Příští rok v březnu se tady jako generálka pojede finále světového poháru s 25 nejlepšími v každé disciplíně.

Mezitím se do Saalbachu dopručujeme vydat i v létě na bikové festivaly, Global Bike (15.-18. 6.), GlemmRide (6.-9. 7.) či World Games of Mountainbiking (7.-10. 9.). Bikové dobrodružství jsme už popsali zde.

Foto: Mathias Heschl, Moritz Albinger, Klaus Listl, Lukas Pilz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *