Klikněte pro hledání

Běhy

Běhej s námi. Pohodový rodinný seriál na západním kraji Prahy se vrací

Sdílet

Ke Drahušce a ke svaté Juliáně, takové pozvání přece žádný běžec (nejen) z metropole nemůže odmítnout. V sobotu (25. 2.) po téměř dvouleté pauze vstává z covidového popela oblíbený seriál Běhej s námi. Přední Kopanina (po)běží!

„Organizační tým zůstal pospolu, zůstali jsme v kontaktu s pořadatelskými obcemi a vrátil se nám hlavní partner Letiště Praha. Jsme rádi, že je zájem o běhání a naše závody,“ říká spokojeně Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.

Ten je doma právě U Drahušky, v restauraci na fotbalovém stadionu přeborové Přední Kopaniny. A tady vyroste v sobotu epicentrum prvního letošního podniku. Běhat budou děti (od 10.30) i dospělí (ve 12.30) na příjemné trati po zpevněných cestách v terénu, ale bez převýšení. I nejdelších 7 km jistě zvládnou všichni, kdož se na ně vydají. Okruh vede ke kříži a obnovené soše světice svaté Juliány, zdejšího výletního místa, které se objevuje i na trasách dalších závodů seriálu.

Ten má čtyři závody, vždy mezi pěti a deseti kilometry. Pouze v Úněticích se (29. 3.) před pražským půlmaratonem poběží ve středu jen dospělí. Pak ve Statenicích (22. 4.) a Suchdole (21. 5.) opět o víkendu s plnou parádou včetně dětských závodů. Počítá se průběžné pořadí seriálu i ve věkových kategoriích. Absolutně nejlepší ženy i muži se mohou těšit na prize-money. Na závěr proběhne v komunitní zahradě na Suchdole párty i s tradičně bohatou tombolou.

Na startu už teď v Přední Kopanině nebude chybět ani Jiří Chyba, celkový vítěz obou předchozích kompletních ročníků (2019 a 20). „Už se moc těším. Já docela běhám přes zimu, už mám za sebou i dva závody. Loni jsem měl potíže s plotýnkou, ale naštěstí to odešlo. Mohl jsem pak trénovat i s Kerteamem. Zato na kole teď vůbec nestíhám,“ usmívá se dlouholetý vládce Pražského poháru horských kol a servisman vinohradského obchodu Miloslava Kvasničky, bývalého mistra světa v cyklokrosu.

Láká ho pohodová atmosféra příjemných závodů v terénu, v místech, která má projeta i na kole. Vedle řady místních běžců se tu proběhli i kvalitní závodníci, třeba triatlonista Jan Šneberger, cyklista a vytrvalec Jiří Kala nebo známý ekonom David Marek, pak třeba Lujza Sláviková, veteránka Karla Mališová nebo lyžařka Anna-Marie Hejná, která jezdí Ski Classic. Vedle faktu, že závod je nejlepší trénink, můžete motivaci násobit třeba i výpravou za poznáním neobjevených okrajů Prahy.

Registrace na www.sportchallenge.cz

Podrobnosti na www.behejsnami.com

O předchozích závodech jsme pravidelně psali, třeba zde.

Foto: Běhej s námi

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *