Klikněte pro hledání

Běhy

Motolské jamky budou vlídnější, poběží se o jeden kopec míň

Sdílet

Jeden kopec mizí z profilu tradičního dvouapůlkilometrového okruhu na motolském golfovém hřišti na západě Prahy, trať se protáhne na zadním greenu. Převýšení tak klesá o sedm metrů. Tradice půvabného podzimního wellness pro nohy běžce (na 10 nebo 5 km) po náročné sezoně zůstává. V neděli 6. listopadu se běží už poosmácté Trail Running Cup s názvem Motolské jamky.

Závod patří k začátku listopadu, můžete je pojmout i jako osobitou dušičkovou párty. Jen jednou se tu běželo na začátku prázdnin v rámci mistrovství republiky v krosu. Ani v uplynulých dvou letech covidové hysterie se pořadatelé nezalekli, předloni se běželo aspoň intervalově a někteří účastníci si z radosti dali celý kurs dvakrát. Loni už se běželo „normálně“. Tedy i s početnými dětskými kategoriemi.

V průběhu let se tu objevila většina hvězd českého běhu z dráhy i terénu od Evy Vrabcové a Jakuba Holuši přes Milana Kocourka až třeba k Robertu Krupičkoví, olympijští vítězové Kateřina Neumannová nebo David Svoboda. Některé se na oblíbenou trať pravidelně vracejí jako například Ondřej Fejfar, který závod propagoval na své loňské výpravě až v Americe u Lake Tahoe na Broken Arrow Skyrace. A zařadil si ho do programu přípravy na mistrovství světa v běhu do vrchu Thajsku, které nakonec nevyšlo… Na rozdíl od Motolských jamek, kam může vyrazit i už se svoji manželkou Julií. Loni vyhrál Fejfar v zimě časem 36:32, jeho tehdy ještě přítelkyně skončila třetí. Mezi ženami totiž vládla Ulrike Schwalbeová (47:25), bývalá německá mistryně světa v duatlonu, pravidelná účastnice Trail Running Cupu. Fejfarovi se chystají i letos.

„Hlavní startovací a cílový koridor zůstává a známém místě pod jednou z centrálních puttovacích ploch,“ říká ředitel závodu a tvůrce tratě Martin Dvořák. Běží se tedy čtyři nebo dvě kola (na doprovodné pětce), celkové převýšení tak činí nově 184, resp. 98 metrů.  Povrch je sice povětšinou úžasně měkkoučký, kromě přibližně tří set metrů po lesní cestě. Profil v malebných lhotákovských kulisách však ani teď nebude vůbec snadný. Odpočítávat si můžete tři kopce, tři táhlejší utahováky a jeden prudší krpál před cílem. Ale uběhne je každý, ať rychleji, nebo pomaleji, o to víc si užije. Však jsme na půdě nejen nejstaršího klubu, ale především jednoho z nejnáročnějších golfových hřišť v Česku.

Předpověď počasí už směřuje k poklesu teplot a nočním mrazíkům, po teplém říjnu však ferveje jistě nebudou rozblácené. Dá se běžet v libovolném obutí. Silničky sice podklouznou, ale dáte to v nich taky. Naopak jednou za rok si tady zaslouží vytáhnout ze škatule tretry nebo orienťácké speciálky, drobné hřebíčky tvoří ideální volbu.

Závodní program začíná v 10 hodin, hlavní desítka a pětka startují ve 13.15. Už při prezentaci čeká na účastníky tričko Craft, v cíli pak (nejen) medaile. K dispozici budou i 40% slevy na obečeí značky Iron-Ic nebo sprtoví výživu Namedsport.

Přihlášky a další informace, stejně jako průběžné pořadí TRC, najdete na www.trailrunningcup.cz

Přesnou mapu okruhu najdete zde.

Foto: Martin Wawrzyczek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *