Klikněte pro hledání

Cesty

Vezměte děti za dobrodružstvím do jihotyrolské přírody, prázdniny ještě nekončí

Sdílet

Prázdniny jsou teprve v polovině a vám už dochází inspirace, jak zabavit vaše ratolesti? Pokud se vydáte kamkoliv do Jižního Tyrolska, nejsevernější části Itálie, máte tady naši bohatou nabídku míst, kam je vzít, kde se rozhodně se nudit nebudou. A vy s nimi.

Přírodní park Olperls najdete v regionu 3 Zinnen Dolomity. Vchod je hnedle vedle horní stanice lanovky Monte Elmo. S nádhernými výhledy na Sesto a okolí tady můžete na okruhu, který měří necelé dva kilometry, navštívit deset atrakcí a seznámit se zvířaty, žijícími v Dolomitech. Jen nedaleko odtud u Rifugio Gigante najdete stopu „obra“. Anebo spíše Trpasličí vesnici, malebné domečky vysoko v korunách stromů, kde putujete po žebřících a visutých mostech. Stavitele inspirovala legenda o zdejším obru, který se v dětství napil ze zázračného pramene a vyrostl a potom pomáhal vesničanům ze San Candida nosit těžké kameny na stavbu kostela. Jeho pomocníky byli trpaslíci…

Skiworld Ahrntal na jižních svazích Alp nezahálí ani v létě. Na Klausbergu a ve Speikbodenu se dá vyrazit lanovkou s koly nebo jen po svých, projít se Dinoparkem, vyzkoušet ferátu Avventura, horskou dráhu Flizter, ziplajnu či dokonce paragliding. Dva nové dětské parky vybudovali také u horních stanic lanovek v klidném regionu Gitschberg-Jochtal.

Obrovský Dětský svět vyrostl na několika stovkách metrů čtverečních na kraji lesa v obci Olang/Valdaora pod Kronplatzem. Prolézačky, vodní svět, hřiště, obří vodní skluzavka a další atrakce, kde děti uplatí své objevitelské touhy. A dojet tam můžete klidně na kole po Pustertalské cyklostezce. Vstup je zdarma. Už pro větší je určen Kronaction park v Issengu/Falzes. Poblíž jezera, kde se dá koupat, najdete spoustu atrakcí pro celou rodinu. Ale pozor, rezervujte si místo, bývá tu plno. Na jižní straně Kronplatzu stojí za pozornost třeba Soví park v San Vigiliu/San Martinu. Pět ze sedmi vzácných druhů puštíků žije právě tady. Ve zdejším zoologickém parku najdete i další druhy sov a opeřených krasavců.

Po mapě Jižního Tyrolska pokračujeme dál do Alta Badia. Celá rodina se opět báječně zabaní v Active Parku Movimënt na Piz La Ila. Najdete tu lezecké stěny, hřiště pro posilovací hry, obří Air Bag na trénink obratnosti, slackline zónu, ale i Kneippovy reflexní stezky a vodopády. Klidně rozjímat pak můžete pokračovat v jelení oboře Sompunt, kde potkáte vzácné jeleny a daňky.

Val Gardena zve na dechberoucí jízdu ziplajnou do Monte Pany anebo do Zážitkového parku Emozion Col de Flam v Ortisei s 480 metrů dlouhou flylajnou, trampolínami a dalšími stanovišti. Pod unikátním skalnatým atolem Latemar, kam se dostanete nejlíp z Obereggenu, se rozprostírá Latemarium, stezka s vyhlídkovými terasami, naučnými tabulemi i uměleckými instalacemi v přírodě.

Ani v oblasti Val Venosta u Merana nezůstanete bez zábavy. Co takhle zážitkové jezero Spielsee na dobrodružné hoře Watles? Má rozlohu 1500 m2 a jen čtyřiceticentimetrovou hloubku. Děti zde mohou rýžovat zlato, vozit se a vorech, cestovat po visutých mostech a pod vodopády nebo se jen povalovat na vyhlídkových plošinách. V lyžařském areálu Meran 2000 si zajezdíte na alpském bobu na kilometrové dráze místy až 12 metrů nad zemí.

Evopäd Solda je dvoukilometrová dětská naučná stezka pod Ortlerem, která začíná na parkovišti lanovky Kanzel. Nad Schlundersem se tyčí Churburg, nejzachovalejší zámecký komplex regionu. Nejpřitažlivější asi bude zdejší světově proslulá zbrojnice.

A pokud hledáte nejlepší „family friendly“ ubytování, můžeme vám doporučit třeba rodinný resort Feuerstein hned za Brennerským průsmykem, kde chovají i koně, poníky a další zvířata. Anebo třeba Cavallino Bianco v Ortisei ve Val Gardeně, podle Trip Advisoru nejlepší rodinný wellness hotel na světě. Sami si vybrat můžete i v síti Roter Hahn, nabízející bydlení v rodinných apartmánech na farmách, a pak také i v hotelech s označením Familienhotels Südtirol, které mají v erbu heslo: „Milujeme děti“.

Přehled jihotyrolských adventure parků najdete zde.

foto: 3 Zinnen Dolomiten/Manuel Kottersteger, IDM/Alex Filz, Val Gardena Marketing/wisthaler.com, TV Olang/Rotwild, IDM/Frieder Blickle

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *