Klikněte pro hledání

Běhy

Skalnaté strže i hebký mech nabídl divadelní Brdský kros

Sdílet

Brdský kros, šplhající z řevnického Lesního divadla, je už osvědčeným a oblíbeným přírodním závodem. Na tradičních tratích, pouze s jednou svažitou pasekou navíc namísto ještě loňského lesa, nachystal na prvního máje ideální počasí. A představil nové vítěze.

„Viděl jsem první kopec, to vypadalo zajímavě, pořád je ještě začátek sezony,“ ocenil profil i Tomáš Bystřický, nedávný (a snad zase budoucí) skvělý trailrunner i skialpinista, který přišel na obhlídku. Nejdelší trasa byla opět nejžádanější, až do cíle ji užilo 120 borců, kratší desítku 108 a doprovodnou pětku 30, a k tomu 87 dětí a mládežníků na vyladěných tratích z dílny kbelských Šakalů.

O stupně, jistě ty nejvyšší, si to rozdala vlčí smečka (tudíž mladíci, max třicátníci) s odlišnou srstí (klubové barvy). „Od začátku jsem byl první, ale pořád jsem kluky za sebou viděl. Odpočinkový to ani chvíli rozhodně vůbec nebylo, hlavně výběhy bolely, “ popisoval vítěz Jan Karban (Salomon). „Líbilo se mi to moc, občas si jezdím z Prahy do Řevnic zaběhat, ale tenhle závod jsem šel poprvé,“ dodal stavební projektant a milovník přírodních běhů. Stále se lepší a běhání ho o to víc baví, letos se chystá i na Hochkönig skyrace. V tréninku zvládne i stovku týdně, občas proloží kolem i plaváním. „Zrovna teď mám nakopnutou patu ze seběhu, tak jezdím na kole. Ten sešup Šinkoku do rokle byl opravdu drsnej, ale mám to rád, pustíš to víc než normálně, adrenalin letí.“  V cíli byl za 1:05:58. Druhý Václav Slípka (adidas) zaostal půlminutku, třetí Martin Töpfer (Trailpoint) další minutu. A třeba nejlepší veterán padesátník Jiří Novotný doběhl čtrnáctý (1:13:29).

Mezi ženami se radovaly nejvíc gazely (opět max třicítky) Ester Šlechtová (1:17:20, absolutně 27.) o čtyři minuty před Martinou Krejzlovou a ještě dalších třicet vteřin Zuzanou Nečasovou.

„Běželo se mi dobře, fajn super trať, prostředí i atmosféra. Asi od druhého kilometru jsem byla v čele a držela jsem si pozici, pak jsem cítila, že jsem na tom o něco líp než ostatní holky. Byla jsem tu poprvé, loni jsem ten pohár ani ještě neznala,“ vyprávěla vítězka.

Bydlí v Horních Měcholupech, nejvíc toho naběhá

okolo Hostivařské přehrady, někdy se vydá až z Průhonic až Říčan. Před šesti lety si zkusila pražský maraton (za 3:50), pak ale zamířila do terénu a teď si sní o velkém alpském trailu.

Desítku vyhráli Michal Hrach (51:24) a Michaela Luňáčková (58:20).

Kompletní výsledky najdete zde.

Další závod Krosového poháru, kde se počítá i průběžné pořadí, se koná 19. 6. na Sázavě.

Foto: Krosový pohár/Alena Voborníková

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *