Klikněte pro hledání

Běhy

Zaběhni si ho sám. Jak se posouvají (i) marketinkové rekordy

Sdílet

Tentokrát jen národní rekordy a jeden evropský ozdobily nové běžecké boty, ovšem akce adidas: Road to records ukázala znovu a už podruhé nový rozměr sportovních soutěží.

Pořádala ji světová značka ve svém vlastním areálu World of Sports v bavorském Herzogenaurachu, na 2,5kilometrovém okruhu. Na něj sezvala své nejlepší světové běžce na 5, 10 a půlmaraton, aby ukázala, jak jim běhají botky z řady adizero, které teď mají nejčerstvější přírůstek v podobě modelu Takumi  Sen 8. A pořídili si i vlastní mediální pokrytí v podobě přenosu na kanálu adidas running na Youtube. K tomu běžely i na tři stovky zaměstnanců a hobíků. V podobných rozměrech dosud pracoval pouze Red Bull, ten si dokonce ještě vymýšlí vlastní adrenalinové sportovní disciplíny…

Tak tedy Yemaneberhan Crippa, mimochodem vítěz nedávného Neapolského půlmaratonu, pořádaného RunCzechem, překonal časem 13:14 evropský a italský národní rekord v běhu na 5 km v modelu Adizero Takumi Sen 8. To je hlavní zpráva.

Padly také další národní rekordy. Azale Fentaye Belanyehová časem 30:24 překonala etiopský národní rekord na 10 km, Sarah Chelangatová na stejné vzdálenosti za 31:11 rekord Ugandy a Yasemin Canová turecký časem 32:04. Nový národní rekord Burundi na 10 km časem 26:56 stanovil Rodrigue Kwizera. Tady běželo šest lidí pod 27 minut, což je nejrychlejší běh v historii – vyhrál Sabastian Sawe z Keni za 26:50.

Řada národních maxim padla také na trati 5 km: Nicolas Kimeli Kipkorir časem 12:55 překonal keňský rekord, Birhanu Balew za 13:07 bahrajnský a Yemane Haileselassie časem 13:34 eritrejský.

Nadia Battoclettiová pak na dámské pětce za 15:13 překonala italský národní rekord. Tady se běželo na světový rekord (14:19), který tu na podzim zaběhla Teferi Senbereová z Etiopie. Nyní jí ale nepomohl ani mužský vodič. V polovině závodu už měli sice náskok kolem sedmi sekund. V cíli však vítězka vyčerpaná klesla na kolena, vyhrála za 14:37. „Snažila jsem se překonat ten rekord. Ale po třech kilometrech šlo opravdu do tuhého,“ řekla.

Aktuální nabídku běžeckých bot na českém trhu najdete zde.

Foto: Getty Images pro adidas

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *