Klikněte pro hledání

Kola

To jsou mistři Prahy. Štěpánová a Zatloukal vítězí v Pražském MTB poháru ve Kbelích

Sdílet

Velikonoční sobota vítala účastníky druhého kola Pražského poháru horských kol ve Kbelích chladným a větrným počasím. Nejlépe to v něm zvládli Karla Štěpánová (Cyklostar/Head/Pirelli) a Jan Zatloukal (Nutrend/Specialized Racing), kteří se stali vítězi hlavních kategorií.

Závodní okruh s názvem Pahorek Kbely připravil pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou a Vladimírem Musilem. Zdánlivě jednoduchá trať spíše cyklokrosového charakteru zasazená do místního Bike parku se při absolvování v závodní zátěži jeví jako velmi náročná, což s překvapením zjistili všichni účastníci, kteří absolvovali ve Kbelích svou závodní premiéru. „Moc hezká trať, ale skutečně velmi náročný závod…,“ znělo nejčastěji v cílovém komentáři jezdců, odpovídajícím do mikrofonu na dotazy moderátora Jirky Ježka.

Početně obsazeným žákovským kategoriím dominovali: Nela Drábková (Čistý sport) a Vojta Rada (Rexonix Racing Team) v kategorii Žáci I. a Zuzka Krátká (Bike Freaks Holice) s Lukášem Vorlem (Rexonix Racing Team) v kategorii Žáci II. V této souvislosti je potřeba zmínit mládežnický tým Rexonix Racing, kterému vyšel závod ve Kbelích na výbornou.

Mimo umístění v žákovských kategoriích slavili i v nadupané kategorii kadetů, kde stříbro vybojoval Jakub Habr. Vítězství si tam odvezl po vynikajícím výkonu talentovaný Kryštof Bažant (TJ Sokol Plavy/Cyklo Benda). Bude velmi zajímavé sledovat další cyklistické kroky tohoto mistra Evropy z žákovské kategorie. Třetí místo získal Daniel Srp z týmu olympijského vítěze a také patrona Pražského MTB poháru Jaroslava Kulhavého.  

 Zajímavý byl závod kadetek, ve kterém zvítězila po výborném výkonu Iva Kovaříková (Ústecké centrum cyklistiky) před Hankou Vikovou (Dukla Praha) a Martinou Václavů (Brilon Racing Team MB).

Vítězem závodu juniorů se stal český reprezentant v cyklokrosu a syn slavného otce Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) před Josefem Sýkorou (Head Pro Opava) a Lukášem Dobrým (Canyon Northwave MTB Team). Pro mládežnické kategorie byl závod ve Kbelích vypsán také jako Mistrovství Prahy Pražského cyklistického svazu a vítězové se mohou pyšnit unikátním dresem a medailemi v barvách hlavního města.

Ve spojené kategorii žen a juniorek zvítězila česká reprezentantka Karla Štěpánová (Cyklostar/Head/Pirelli) před Evou Haselbergerovou (Born in Šumava) a Petrou Krtičkovou (HSK Cycling Team). „Jsem ráda, že po vleklých a nepříjemných zdravotních komplikacích z minulého roku, jsem opět v plné přípravě na blížící se závody Světového poháru v Albstadtu a Novém Městě na Moravě a můžu plnohodnotně závodit,“ usmívala se v cíli vítězka závodu žen.

V kategorii mužů zvítězil český reprezentant, „třiadvacítkář“ Jan Zatloukal (Nutrend/ Specialized Racing), který se po závodě světového poháru v brazilském Petropolis posunul v rankingu UCI už mezi sto nejlepších bikerů světa. Druhé místo mezi muži obsadil týmový kolega vítězky Josef Jelínek před dobře jedoucím Tomášem Ševců (Amenity Extreme Sport Team).

Početně a především velmi kvalitně byly obsazené kategorie Masters a bylo vidět, že si to nejlepší „Mástři“ z celé České republiky mezi sebou rozdávají od úvodních metrů doslova až do cíle. V kategorii Masters I. zvítězil bývalý český reprezentant Pavel Linek (Sport Areál Klíny), vyrovnanou kategorii Masters II. ovládl Daniel Vágner (Kross Bike Ranch Team), kategorii Masters III. dominoval  po perfektním výkonu Ivan Šípal (Author Masters Team) a v respektované kategorii SuperMasters zvítězil ředitel závodu Miroslav Svoboda (Kbely Cycling Team).

„K vydařenému závodu je nutné dodat, že kbelský Bike Park je bohužel jedním z velmi mála míst našeho Hlavního města, které jsou vyčleněny široké komunitě bikerů. Traily jsou zde budovány a celoročně udržovány s přímou podporou Městské části i Magistrátu hlavního města Prahy. Jsme za tuto „první bikovou vlaštovku“ v Praze vděční, i když ani náhodou nemůže saturovat početnou cyklistickou komunitu našeho hlavního města. Věřme, že se postupně ke Kbelím přidají i některé další vhodné pražské lokality. Cyklistika, která je v Praze i České republice jedním z vůbec nerozšířenějších sportů by si to velmi zasloužila…,“ řekl ředitel závodu a reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Škoda Pražský MTB pohár pokračuje už za čtrnáct dní dvojzávodem na Zličíně, který se uskuteční ve dnech 30. 4. a 1. 5. V tamější Bike Aréně jako Velká cena Café Calabrone a závod O pohár starostky MČ Praha Zličín.     

Výsledky najdete zde.

Celkové pořadí Pražského MTB poháru tady.

Foto: Hana Matoušková

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *