Klikněte pro hledání

Běhy

Skalky z Českého ráje a písek z Malediv. Krosový pohár startuje

Sdílet

Ve východní výspě Českého ráje, na opačném kraji lesa a skalek, kde leží proslulé Drábské světničky, startuje v neděli (10. 4.) letošní Krosový pohár. Už tradiční a pohodový seriál přírodních běhů obměnil tradiční Brdský otvírák v Řevnicích.

Osvědčený model přinese jen mírné obměny. Zůstává nabídka tří tratí – 5, 10 a 15 km podle chuti a 16 hodnocených kategorií nejen na jednom závodě, ale i v celkovém hodnocení. Ti nejlepší budou moci nově vyrazit do následujícího závodu se zlatým startovním číslem. Lokality zůstávají, je jich pět „do hodinové vzdálenosti z centra Prahy“ – v Českém ráji, Brdech, na Sázavě, Kokoříně a ve Voděradských Bučinách.

Mírné změny tras ovlivní jen lesní práce. Dětské závody si bere komplet na starost klub Šakal Kbely, pro velké se chystají vína s etiketou Krosového poháru a občerstvení po doběhu zajistí vybranými lahůdky restaurant Klubu cestovatelů vedle Národního divadla. A závodním dnem se stává čerstvě neděle! Pořadatelé slibují zajištění míst i pro stany, abyste si mohli i s nimi užít v daném místě celý víkend.

Poprvé už teď v obci Skokovy, Žďár, kde vyroste epicentrum. „Procházel jsem trať minulý týden, jsou tam přes zimu napadané stromy po větru. Něco odklidíme, něco ale určitě zůstane jako zpestření, přírodní překážky. Prášilo se, ještě má sprchnout, ale extrémní bláto nebude,“ hlásí Honza Kalkus z pořadatelského týmu. Nabízí se přímo na místě otestovat vhodné boty Inov-8 z Trailpointu od Michaela Dobiáše. Pasáže vedou i po „písku jako na Maledivách,“ lákají znalci. Nejdelší patnáctka má převýšení téměř pět set metrů, prý 99,6% vede mimo asfalt…

Startuje se v 11, děti ve 13, pro vytížené rodinné týmy chystají pořadatelé hlídání na čas, kdy se dospěláci vydají na trať. „Počty přihlášených vystoupaly až ke třem stovkám, což je jen o něco málo míň než za normální situace před covidem. Další ještě určitě přijedou na poslední chvíli,“ těší se a zve Honza Kalkus.

Reportáž z loňských Brd najdete zde.

Foto: Svět běhu

Krosový pohár 2022

10. 4. Kros Českým rájem Skokovy

1. 5. Brdský kros Řevnice

19. 6. Kros Sázava Pikovice

4. 9. Kokořínský kros Lázně Mšeno

30. 10. Kros Bučiny Černé Voděrady

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *