Klikněte pro hledání

Běhy Kola Lyže

Maloja HadanoM a SerlasM. Univerzální zahřátíčko

Sdílet

Ač můžete dávat přednost univerzálnějším druhům oblečení nejen na specifické podmínky a nejen na kolo, pak přec jen občas zaslouží upgrade. Ať už z motivace sofistikovaně módní, či jen rozmarně osobního pocitu. Značka, kde si zcela jistě vyberete, se jmenuje Maloja.

Německý brand nesoucí název klimavytvářejícího průsmyku nad švýcarským Svatým Mořicem nabízí trvale originální kousky, ať už komplet charakterem či střihem, nebo aspoň designem. Vždy v menších sériích, takže i oblečení zůstanete zajisté originálem.

Bundodres pro každou příležitost

Dlouhý bundodres se vyplatí mít po ruce celoročně. SerlasM (stejně jako Maloja to je místopísný název vesnice ze švýcarského Engadinu) svítí jasně červeně s černou kresbou horských štítů nad údolím. Hlavní použití: Druhá vrstva na kolo, protože je velmi přiléhavá, rychle odvádí vodu z prádla a má na bedrech tři klasické kapsy. Můžete ji nechat jako vrchní, ale klidně ještě přikrýt větrovkou anebo zimní bundou.

Odpracuje si i svižné túry v horách – kde se propotíte o něco méně než na kole, nebo výběh – tam se zase promočíte naopak víc. A klidně poslouží i v létě po dojetí, jen na dooblečení, abyste neprochladli. Funguje tedy ve všech režimech.

Dvousměrný strečový materiál pomáhá perfektnímu usazení na těle různých parametrů. Dovybaven je technologiemi polygien (omezující zápach po zapocení) a UV ochranou s hodnotou 40+.

Jak se u Maloji očekává, potěší detaily. Tady šikmo střižené manžety rukávů, jezdec zipu ve tvaru stromečku, jemné silikonové podložení lemu s nápisem: „Na kole se nikdy neztratíte“ u stažení v pase. Šije se v Itálii na rozdíl od asijského původu drtivé většiny sportovního oblečení velkých značek. Brzy se sblížíte.

Lehce zateplené pozadí/popředí

Kraťasy tvoří také základní výbavu celoročně. V zimě a mokru na přetažení přes dlouhé čapáky, samostatně i na vycházky. Platí ti i pro tyto lehce zateplené HadanoM (zde podle japonského města na ostrově Honšú).

Sami výrobci je označují nordic hybrid shorts, tedy do chladu a s kombinovanou skladbou materiálu. Každopádně zateplený, ale vpředu lehce podšitý víc i proti vodě a větru s designem hor uvnitř. Nejnovější inovovaná verze Goliath je pak téměř „péřově“ prošitá do kosočtverců.

Zapínají se na dva patenty a poklopcový zip, v pase stahují částečně skrytými sámky na suchý zip. Vycpávku pod zadek na kolo musíte využít z jiných kalhot dospodu. Ale tím spíš se dají nosit i na běžné chození po jízdě, anebo třeba navrch na elasťáky na běžky.

I když designově vyhlížejí – zejména v námi testované šedé barvě – až nemalojsky stroze. Ale funkce vítězí. Rafinované vzorečky by pod věčným nánosem bahenních sgraffiti ani nevynikly.

A už zmíněné Malojadetaily: stehenní kapsička a patentové knoflíčky se stromečkem a heslem „Soul in the Woods“, duše v lesích. Tady se šilo v Číně, ale to vůbec nevadí. Opět hned přilnete a nebudete se chtít loučit (snad ani na chvíli v pračce).

Maloja SerlasM

funkční sportovní bunda

materiál: 92% polyester, 8% elastan

technologie: UV ochrana 40+, polygien, dvousměrný stretch, rychlejší odvod vlhkosti z těla

barevné verze: červená (red poppy)/černá, modrá, hnědá, světle šedá (cliff)

cena: 2990 Kč

Maloja HadanoM

kraťasy

materiál: 92% polyester, 8% elastan

technologie: Primaloft Gold Active 60, větrudolný panel vpředu, voděodolné (DWR)

barevné verze: šedá, zelená, červená (red poppy)

cena: 3740 Kč

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *