Klikněte pro hledání

Kola

Druhá česká L´Etape Tour de France zná nové trasy

Sdílet

Po vydařené letošní premiéře cyklistického závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France jsou v plném proudu přípravy na druhý ročník, který se vrátí do Prahy a Středočeského kraje v sobotu 11. června 2022. Organizátoři slibují několik novinek, mezi nimiž je zčásti nová podoba trasy i možnost účasti profesionálních sportovců v samostatné kategorii ‚Elite‘.

První ročník cyklistického svátku, který se koná pod hlavičkou legendární Tour de France, si letos v srpnu nenechalo ujít přes 1700 jezdců. „Ohlasy na premiéru byly ze všech stran velmi nadšené. Pozitivní zpětnou vazbu jsme dostali nejen od samotných účastníků a fanoušků, ale i zástupců organizace A.S.O., která je vlastníkem Tour de France i práv na L’Etape,“ těší manažera projektu Přemysla Nováka.

Na startu srpnové premiéry ani osobnosti z řad profesionálních sportovců, včetně pozdějšího vítěze Daniela Turka či trojnásobné olympijské šampionky a suverénní vítězky mezi ženami, Martiny Sáblíkové. „Závod L’Etape jsem si nesmírně užila, byl to opravdu fantastický zážitek se vším všudy. Fanoušci obsypali celou trať a hnali nás do cíle, jejich podpora byla skvělá. Těším se na nový ročník na nové trati a udělám vše proto, abych se ho mohla účastnit,“ uvedla světová rychlobruslařská rekordmanka.

Právě účast vrcholových sportovců vedla organizátory k vytvoření samostatné elitní kategorie. „Věříme, že tímto krokem potěšíme zejména pravověrné cyklisty. Do kategorie ‚Elite‘ budou spadat sportovci s profesionální smlouvou, i zájemci, kteří se přihlásí dobrovolně a budou se chtít porovnat s výkony top sportovců,“ popisuje Novák.

Po zkušenostech z prvního ročníku se organizátoři rozhodli pro částečnou úpravu trasy. „Naším cílem je zatraktivnění trasy, přidali jsme některé ikonické úseky, a zároveň snížili zátěž z hlediska organizace dopravy. Značných změn doznala zejména Dlouhá trasa, která bude nejenom delší, ale přibude i několik kopců – zájemci se mohou těšit na porci 136 km a přes 1900 nastoupaných metrů,“ popisuje Novák.

Délka Krátké trasy, jejíž náročnost zůstane oproti premiéře přibližně stejná, bude činit 91 km s celkovým počtem přes 1000 nastoupaných metrů. „První úsek ze Strahova do Hostivice bude opět nezávodní, ostrý start odmáváme na rozhraní hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Následuje nový rovinatější úsek přes Hájek, peloton poté zamíří přes Unhošť, Horní a Dolní Bezděkov až do Ploskova, kde se trasy rozdělí,“ přibližuje Novák. „Účastníci se mohou těšit na průjezd kolem Lánské obory, Křivoklátu, Dřevíče či podél řeky Loděnice. Úpravy trasy chystáme i v cílovém dojezdu na Strahově, a to tak, aby byl atraktivnější pro závodníky i diváky.“

Registrace na druhý ročník závodu se spustila již v září, momentálně je přihlášeno přes 1300 zájemců. „Už nyní atakujeme počet účastníků prvního ročníku a zájem neochabuje. Na webu www.letapeczech.cz mohou zájemci stále využít aktuální možnosti startovného ´Early bird´ za zvýhodněnou cenu,“ upozorňuje Novák.

Za výhodné ceny startovné (Krátká trasa/2290 Kč a Dlouhá trasa/2690 Kč) zbývá posledních pár desítek kusů, po vyprodání stoupne cena na 2790 Kč, respektive 3190 Kč. „Aktuálně také běží soutěž Vánoce v balíku, ve které společně s našimi partnery rozdáváme skvělé cyklistické ceny – třeba silniční kolo od Harfa Sportu nebo VIP zájezd na Tour de France od škodovky. Do slosování budou zařazeni všichni, kdo se registrují či zakoupí dárkový voucher do poledne 22. prosince,“ uzavírá Novák. Dárkové vouchery jsou k dispozici na www.sportprozivot.cz.

Veškeré informace o projektu L’Etape Czech Republic by Tour de France naleznete na www.letape.cz.

Foto: Markéta Navrátilová//L’Etape Czech Republic by Tour de France

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *