Klikněte pro hledání

Kola

Na mistrovství světa bikerů ve Val di Sole dobyli Slavík i Hájková zlato ve fourcrossu

Sdílet

Česko potvrdilo, že je fourcrossovou velmocí. Tomáš Slavík a Michaela Hájková nenašli na mistrovství světa v italském Val di Sole přemožitele a oba získali zlaté medaile i duhové dresy šampiónů! V cross-country zastavil Ondřeje Cinka opět defekt, dámám se nedařilo… po zlaté tečce 39letého veterána Grega Minaara ve sjezdu to byl pro české barvy určitě vrchol šampionátu.

Fourcross se konečně vrátil do „hlavního“ programu mistrovství, což by mohlo pomoci jeho revitalizaci. Zatímco pro zkušeného Slavíka jde už o třetí titul v kariéře (předtím triumfoval v letech 2010 a 2014), Hájková se dočkala poprvé a navázala na zlata Romany Labounkové z let 2018 a 2019. Její předchůdkyně už chová a kariéru ukončila.

„Je to historický úspěch. Mistry světa už jsme několikrát měli, ale dva najednou ještě nikdy,“ řekl reprezentační trenér Milan Suchomel. „Tomáš je po nemoci, po každé jízdě byl úplně vyřízenej… Vypadalo to, že už další nedojede. Ale zvládl to fantasticky,“ dodal.

Zkušený Slavík zajel v kvalifikaci třetí čas. „Byla to změna. Celých šest let, kdy jsem byl vždycky super fit, jsem kvaldy vyhrával a byl jsem ten, koho ostatní naháněli. Teď se já stal tím lovcem,“ řekl Slavík.

Před pár týdny prodělal Covid 19, takže jeho příprava vzala za své. „Dost mě to semlelo. Věděl jsem, že je moje tělo na prd… První jízdy jsem se snažil šetřit, ale myslel jsem si, že každou chvíli vypadnu. Na startu jsem měl 155 tepů a nebylo to vůbec dobrý. Když jsem ale zjistil, že los na finále není tak špatnej, řekl jsem si, že se musím zmáčknout,“ líčil 34letý borec po závodě.

„Nejel jsem žádnou jízdu na jistotu, dal jsem do toho všechno. Posledních 50 metrů ve finále pro mě bylo nekonečných, přišlo mi, že to jedu snad hodinu… Chtěl jsem se rozbrečet, bylo to pro mě absolutně nečekaný a jsem strašně šťastnej a dojatej,“ sypal ze nejúspěšnější český fourcrossař v historii.

Mezi ženami slavila nečekaný titul Michaela Hájková. „Před dvěma lety byla Míša můj tip na nástupkyni Romany Labounkové a jsem moc rád, že ten tip vyšel,“ uvedl reprezentační trenér.

Hájková měla v kvalifikaci defekt. „Proto jsem neměla pořádné srovnání se soupeřkami a nevěděla jsem, jak na tom jsou,“ líčila šampiónka. Samotný závod jí však vyšel skvěle a neustále postupovala. Ve finále si hned po startu vybojovala první místo a udržela ho až do cíle. „Je to neuvěřitelné, vůbec nemám slov. Největší úspěch mojí kariéry. Absolutně jsem to nečekala,“ přiznala Hájková.

foto: Michal Červený

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *