Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol změnil znovu termínovku a zkanibalizoval červnový Bike Ranch Cup

Sdílet

Nejistá situace s vývojem čínské chřipky a především neustále se měnící vládní opatření dál trhají kalendáře sportovních akcí. Oblíbený Pražský pohár horských kol už podruhé na jaře mění termínovku, jenže se tím nacpal do červnového termínu, kde už byl posunutý Bike Ranch Cup na Višňovce na Jarově. Jeho pořadatelé po dotazu na Pražský cyklistický svaz rezignovali a svůj závod zrušili.

Je to velká škoda. Navzdory termínovým problémům se na celostátní úrovni nevyhneme občas kolizi velkých podniků. Ale příčí se zdravému rozumu dát dva cross-country závody necelých patnáct kilometrů od sebe… Proč se pořadatelé nedohodnou na posunu jednoho z nich na sobotu? „My věnujeme sobotu ještě přípravám tratí, protože přes týden pracujeme v obchodech,“ vysvětlují hoši z Bike Ranche. Ostatně, oni ale už termín 6. 6. vyhlásili koncem března právě s ohledem na změny termínů ostatních závodů…

Je pochopitelné, že Pražský MTB pohár vyrazí do deváté sezony znovu o něco později, ale . „Pořadatelé seriálu na mimořádné schůzce projednávali aktuální situaci a varianty nové termínové listiny závodů s ohledem na možnosti pořadatelů a kolize s ostatními závody cyklistického kalendáře,“ napsal nám před dvěma týdny jeho šéf a trenér reprezentace horských kol Viktor Zapletal.

„Tým pořadatelů musí bohužel řešit i složitou finanční situaci, kdy všechny závody Pražského MTB poháru zaznamenávají více než sedmdesátiprocentní propad dotací plynoucích z Hlavního města Prahy,“ uvedl. Pražský MTB pohár se stal sportovní veřejností natolik navštěvovanou akcí, že pro zdárné uskutečnění vyžaduje poměrně nákladný servis čítající mnoho položek a profesionálních služeb, bez kterých nelze závody zajistit.

Samostatným bodem jednání pak bylo přijetí záložní varianty závodů, která by umožnila uskutečnění závodů formou časovky jednotlivců v případě, že koronavirová opatření neumožní klasický, skupinový start závodníků nebo bude počet jezdců v pelotonu vládním nařízením zásadním způsobem limitován.

Závod v Motole, původně plánovaný na neděli 11. dubna, měl být i premiérou nového závodního okruhu, který od podzimu vzniká v koridoru výseku vedení vysokého napětí a přilehlých stezkách na západním okraji metropole. Teď by se tu mohlo odjet o prázdninách 17. a 18. července.

„Bude zajímavé, jaký pohár s pražskou dlažební kostkou letos vymyslí kreativně umělecké jádro našeho pořadatelského týmu. V minulém roce jsme měli pohár ve formě kostky v kleci, která symbolizovala ovlivnění sportu koronavirem, pro letošní rok se tak přímo nabízejí dvě kostky v kleci…,“ dodává manažerka Jarka Krakovičová z pořádajícího týmu SK Cyklistů Praha Nutrend/Specialized. 

Bike Ranch Cup první závod, plánovaný na 18. dubna rovnou zrušil už v březnu. „Vývoj situace je velice nepředvídatelný, nikdo neví, co bude v květnu a tak věnujeme naši energii raději práci na rozvoji obchodu,“ vysvětluje Vojtěch Dobšovič z pořadatelského týmu. „V červnu závod máme,“ říkal tehdy v březnu. „Prázdniny jsou v Praze slabší a na podzim už mnoho času nezbývá. Nechceme se tlačit do zavedených termínů jiných závodů,“ dodal.

Struktura seriálu s výkonnostními ligami, orientovaná ještě víc na hobby jezdce všech kategorií, se nemění. Zbyly však pouze dva závody. Zůstává osvědčená trať ve Višňovce, na níž se plánuje pouze „údržbová“ brigáda – sledujte facebook závodů. Novinkou bude registrace do dospělých závodů prostřednictvím software MyRace Result, který spravuje dlouholetý partner seriálu společnost Computer System Group a.s.. „Jejich čipovou technologii jsme ke spokojenosti všech otestovali v obou loňských závodech. Registraci do závodů spustíme v průběhu prázdnin,“ uvedl Dobšovič.

Pražský MTB pohár 2021

neděle     6. 6.   Beckov

sobota  19. 6.    Zličín – Přebor Prahy

neděle 20. 6. Zličín

sobota 17. 7. Motol

neděle   18. 7.   Motol – Akademické Mistrovství ČR

sobota 25. 9. Kbely

neděle 26. 9. Libuš

Bike Ranch Cup 2021

neděle 6. 6.       1 . kolo

neděle 19. 9.     2. kolo

neděle 10. 10.   finále

Foto: Barbora Klapp, Vojtěch Dobšovič

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *