Klikněte pro hledání

Běhy

Pardubická 9 běží jinak. Reálně i virtuálním světem. Dáte ji?

Sdílet

Dotlačeni nejistou situací rozjeli pořadatelé Pardubické 9, největšího českého běhu všedního dne, letos omezený formát. V 19. ročníku si můžete zaběhnout známou trať pardubickým starým městem a okolo zámku sami. Zato až do 30. května.

„Vymysleli jsme podobu, která je možná a tím ji aspoň takhle udržíme při životě. Zaběhnout si můžete kdekoliv, takže napůl reálná a napůl virtuální, “ říká Milan Nývlt, jeden ze dvou hlavních pořadatelů.

„Loni jsme ji zkusili přesunout na podzim, přišlo sice míň lidí, ale závod se povedl. Jenže teď nás ničí stále měnící se pravidla, neustálé žádosti o další a další povolení. Raději ji proto uděláme naplno a pořádně zase za rok,“ dodává Pavel Strnad z AC Pardubice.

Okruh měří 1,6 km a vede z Pernštýnského náměstí, ke kurtům Pardubické juniorky, podél zámecké zdi, Tyršovými sady a pod Zelenou branou zpět. Plná porce znamená dát si ho šestkrát, což při běžném všedním provozu může být i trošku náročnější. Jen si vychytat správný timing a vzít si parťáka. Pak jistě zaútočíte na dobrý čas i bez čísla.

A v průběhu pěti týdnů to může zkusit i víckrát! Jistě, uznává se pouze celá štreka na jeden zátah. Startovné se neplatí, jen je třeba pak zapsat naměřený čas do výsledkové listiny a poslat fotku z trati. Vyhlašují se kategorie absolutní a pak sedm věkových (muži 40+, 50+, 60+, 70+ a ženy 35-44, 45-54, 55+).

Já vím, pořád to není ono. Ale aspoň něco. Žijeme a běháme.

Přihlášky a průběžné výsledky tady.

Reportáž z předloňského “normálního” závodu je zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *