Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola Lyže

Niceboy X-fit Plus. Začátky měření (se)

Sdílet

Působí to někdy až jako záběr ze sci-fi parodie, lehce běžící postava vláčející na ruce téměř „televizi“, resp. sofistikovaný kompjútr – hodin(k)y. Získání základní informace o výkonu jsme pojali opačně a minimalisticky. Stačí běžci chytrý pásek? Odpovídá s námi Niceboy X-fit Plus.

Maličký obdelníkový displej s jednoduchým zapínáním sedí dobře na subtilní dětskou/dámskou/klukovskou ruku. Pro využití kompletního portfolia funkcí musíte ovšem nejprve dobít, pak přes Google play stáhnout aplikaci Wearfit do mobilu a zalogovat se, pak zesynchronizovat přes bluetooth. Teprve potom se rozběhnout.

První obrazovka informuje o čase, datu, úrovně nabití a počtu provedených kroků.

Provoz zahájíme stisknutím nebo otočením náramku (to je třeba pro začátek nastavit v aplikaci, stejně jako budík, nebo upozornění na novinky v mobilu, výzva k aktivitě a naopak výzva pro okolí: Nerušit.).

A teď se nám nabízí postupně 11 obrazovek – údajů. 1) čas, baterie a připojení, 2) počet kroků, 3) ušlá vzdálenost – měří podle postavy, 4) spálené kalorie, 5) tep, 6) krevní tlak, 7) okysličení krve, 8) stopky, 9) najít telefon (do 10 metrů), 10) monitoring spánku (jasně i pro ultramaratonce spíš pro chvíle odpočinku…), 11) čtení SMS (dobrý, ale při běhu nechci).

Minidisplej je zřetelně viditelný i ve tmě, přehledný, jednoduchý. Reakce na dotyky prstů dobrá. Krátkým ťuknutím přeskočíte do další obrazovky, delším spustíte/opustíte funkci. Při poklidném „fitness“ běhu či zastavení zcela dostatečné. Vzdálenost i tepy vám ukáže do pěti vteřin. Přehlednější podobu dat včetně mapky oběhnutého okruhu najdete v mobilu.

Snímač je umístěný na spodní straně těla a činnost potvrzuje svícením. Dobíjecí kabýlek je součástí balení, plně se dobije do dvou hodin a pak vydrží až sedm dní podle intenzity používání. Když se s ním ponoříte do vody, neumře, ale na potápění už není.

Hodnocení vychází z požadovaných potřeb, tedy subjektivního modelu běžce. Ten spíše výkonnostní, i když upřednostňuje pouze základní informace (vzdálenost, čas, tempo na kilák) nebude zcela uspokojen, i když si uvědomí rozdílnost levelů s hodinkami v cenové relaci okolo deseti tisíc.

Na dlouhý výběh, kdy chcete sledovat tempa, anebo pro těžší úseky, kdy v polomrákotách přepínáte displej (na uklidněnou, že běžíte správně), už prostě nestačí. A při této úrovni už s sebou většinou ani nechcete tahat mobil, že.

Naopak začátečník, hračička, jistě ocení první seznámení s funkcemi a daty pro vyhodnocování běhu. Navíc poslouží v pohodě k trvalému nošení. Pro velkou část tohoto typu, anebo třeba pro děti, je zcela jistě dostačující a může se stát prvním motivačním krůčkem dál. Ostatně Niceboy nabízí i vývojově vyšší kousky X-fit GPS (999 Kč) a pak hodinky X-fit Watch (1299 Kč) a X-fit Coach GPS (1999 Kč). Ty prubneme třeba příště.

Pražská RTB media v Česku distribuuje celého Niceboye, který se v Evropě prodává pátým rokem a nabízí i akční kamery, sluchátka, reproduktory a výbavu pro e-hráče. A pro zajímavost stal se partnerem české fotbalové reprezentace.

Niceboy X-fit Plus

funkční sportovní náramek

váha 25 gramů

displej 0,96´´ OLED

baterie 90 mAh

dosah 10 metrů

cena 699 Kč

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *