Klikněte pro hledání

Běhy

Lesem, po tajných stezkách, přes skalky, úvozy i brody. Trailoví maniaci vyrážejí na Slapy

Sdílet

Dobrá zpráva v nekončícím psím, covidovém a kdovíjakém ještě úhoru…  Slapy TrailManiacs se o víkendu poběží, ve verzi Frozen (i když podle předpovědi zůstane teploměr nad nulou). Objevte panoramata opuštěné dovolenkové zóny na jihu středních Čech v zimní kulise!

Závod má za sebou pět ročníků, v nichž si vybudoval pozici pohodového a festovního přírodního proběhnutíčka. Naposledy předloni v říjnu ještě za nádherného počasí (viz fotky) vyrazilo na tři tratě 153 trailových maniaků. Vytyčili jim je dva pražští parťáci, známí pořádáním orientačních závodů i EPO survivalu, Ondřej Kutiš a Jiří Dvořák – ten má chatu přímo v Cholíně, takže znalost okolních terénů a ukrytých stezek zaručena! „Byla tady spousta závodů, ale trailově se jenom tvářili. My zůstáváme opravdu pořád v terénu, jen kromě přeběhů silnice, který se nedá vyhnout,“ říkají.

Známé okolnosti loňský podzimní termín zrušily, ale postupem času se ukázalo, že není na co čekat. „Posunuli jsme termín na únor, ale situace se nemění. Chceme vrátit lidem možnost se pořádně proběhnout. Sport a relaxace jsou v této době hodně důležité. I když to nebude to závod,“ říká Kutiš. Přesně a doslova půjde o „neorganizovaný běh po vyznačené trati s vlastním měřením“.

Startuje se individuálně a libovolně od pátku od 12 hodin do sobotního poledne za samozřejmě rozumného dodržování všech protiepidemických opatření. Předem se zaregistrujete mailem na info@trailmaniacs.cz, pak se vyfotíte na startu i v cíli a se změřeným časem pošlete vaše svědectví pořadatelům. Přihlášeno je už několik desítek milovníků trailů, mezi i nimi i pravidelný účastník Martin Veselovský, moderátor DVTV.

Podobné zkušenosti Běhu lyžařů v Senohrabech, maratonu Praha-Dobříš anebo nedávného Zimního běhu na Blaník slibují nejlepší možný zážitek – v rámci aktuálních vládou přiškrcených možností. Perspektiva nevypadá příliš povzbudivě, tři největší jarní běhy na silnici – Kbelská 10, Pečecká 10 i Pražský půlmaraton už březnový termín zrušily a vyhlížejí podzim…

Na Slapech zůstala kratší 33km trať s převýšením 1200 metrů a obávaným brodem, ta startuje na Živohošťském mostě. Delší 47km s 1850 metry nahoru a dolů vede od Hořovické chaty na Cholíně – tam se obě potkají v cíli a u okýnka s občerstvením, kde dostanete i malý pamětnický dárek. Z Cholína do Živohoště nazpátek si k zaparkovanému autu případně doběhnete, nebo se domluvíte na volné místo v autě dalšího běžce.

Chybí jen nejdelší 61km trasa, neboť doprava účastníků autobusy na start by přece jen byla v současné době komplikovaná a pořadatelé nechtějí vystavit účastníky sebemenšímu riziku. Proto také vypadly z itineráře rychlostní a vrchařské prémie, resp. výběhy na rozhledny Veselý vrch a Besednou. Proběhne se jen podél nich.

Aktuální informace najdete na facebooku, popisy tratí na webu.

Foto: Slapy TrailManiacs

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *