Klikněte pro hledání

Běhy

Kros na Motolských jamkách se poběží jako časovka

Sdílet

Ani s aktuálními pondělími nařízeními vlády nepadá odhodlání nabídnout tradiční běžecký zážitek a tak napíší pořadatelé Mizuno Trail Running Cupu předvánoční tečku sezony. V sobotu 19. prosince se poběží na golfovém hřišti v Praze-Motole jubilejní desátý ročník „Jamek“ na desetikilometrové trati i doprovodné pětce.

Závodní model navazuje na víkendový první český maraton Praha-Dobříš MTRC. Na vytyčenou trať s měřením času vyrazí závodníci individuálně v časovém okně, zde mezi 10. a 15. hodinou. Čas jim zde změří a zároveň okamžitě online zařadí do pořadí aplikace Orgsu.com, která měla úspěšnou českou premiéru právě na zmíněném maratonu.

„Buď si ji sami stáhnete do mobilu včetně mapy závodu, anebo to necháte na nás, my si vás zaregistrujeme sami a vy můžete běžet úplně nalehko, jak jste zvyklí,“ vysvětluje ředitel závodu Martin Dvořák po nadšení ze zkušenosti s aplikací na dlouhé maratonské trati v přírodě, kde díky ní přesně monitoroval i pohyb závodníků po trase.

„Všechno proběhne podle aktuálních bezpečnostně-hygienických pravidel, která se však vyvíjejí a mění,“ dodává. Pouze se rozhodl zrušit zde jindy bohatě obsazené dětské závody, které však včetně rodičovského doprovodu přinášejí větší skupinové shluky, protentokrát bohužel nevítané. Startovné předem přihlášeným dětem se na vyžádání vrací.

Trať ve známých půvabných lhotákovských kulisách kopcovitého golfového hřiště povede stejně jako loni po dvouapůlkilometrovém okruhu s převýšením 57 metrů. A pozor, ten není vůbec snadný! Na druhou stranu, zvládne ho tu v unikátním terénu každý, i kdyby se měl vydat jen na dva, a tedy kratší pětku. Jestli bude podzimní krosařské měkko, anebo už zimní zmrzlé tvrdo, v tuto chvíli nelze potvrdit. Každopádně terénní botky, ideálně s hřebíčky, jsou tady ideální volbou. Předpověď uznávaného norského servru yr.no ukazuje zatím spíše plusové teploty.

Za deset let života Motolských jamek se zde běžel už český šampionát v krosu, ukázali se tu téměř všechny tuzemské hvězdy od Evy Vrabcové přes Jiřího Homoláče nebo Roberta Krupičku, s nimi i olympijští vítězové Kateřina Neumannová nebo David Svoboda. U letošních, byť omezených, oslav přece nemůžete chybět. Loni vyhrál elitní horský běžec Ondřej Fejfar, který přijede na oblíbenou trať za obhajobou. Mezi ženami stálá členka rodiny MTRC Radka Faltusová, ta jen dva týdny po dobříšském maratonu. Ostatně stejná závodní kombinace (44 + 10 km ve dvou týdnech) čeká pravidelné účastníky i teď, počítají se body do celkového pořadí Mizuno Trail Running Cupu. Ten i v letošním výjimečném roce plným omezení proběhne nakonec komplet!

Přihlášky najdete na www.sportovniservis.cz, jsou možné i na místě. Každý zde dostane tričko Mizuno a účastnickou medaili, nejlepší tři v deseti věkových kategorií ještě jednu navrch poštou. Více informací hledejte i na www.trailrunningcup.cz, nebo www.sportgroup.cz

Jak se běželo loni jsme psali zde.

Foto: Martin Wawryczek, Ladislav Adámek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *