Klikněte pro hledání

Běhy

Borový háj, kam ku běhání zve hrdliččin hlas. Mácháč Run Fest!

Sdílet

Mácháč Run Fest? Bude! „Přípravy jdou dobře, ještě si to užijeme, než nás zase zavřou,“ hlásí jeho pořadatel Jan Venca Francke z lesa na břehu Máchova jezera. Právě doznačil tratě a nakoupil občerstvení. Můžete přijet na celý víkend.

Ano, na jaře v původním květnovém termínu to byla náhražka (Mácháč Rum Fets), jakési probuzení z nouzového stavu, nejspíš první live podnik doby postvirové. Ale běhalo se nádherně okolo vrcholu Borného i mnohem dál a stihli jsme se už vykoupat. Což s výhledem na předpověď se sluníčkem a teplotami přes dvacet stupňů jistě zvládneme i teď. Oblíbený pohodářský happening ve znamení rozervaného básníka a poutníka Karla Hynka Máchy se chystá v tradičním formátu. Už osmý rok, díky letošnímu double tedy podeváté.

V pátek večer sám Venca, účastník aljašského Iditarodu a dalších vypečených akciček, povypráví tentokrát o své účasti na věhlasném Spine Race. Letos v únoru se tam vydal na pětidenní 431 km dlouhou štreku z Anglie do Skotska. „Ve vyšších partiích byl sníh, v nižších bahno,“ vzpomíná. V Aloha baru v chatovém táboře Karolínka bude zaručeně příjemněji.

Běžecká sobota nabídne tratě 5, 10, 25 a 60 km. „Vinou kalamity kůrovce se někam nedostaneme, ale pár změn bude, myslím, k lepšímu,“ láká znalec místních skal a lesů. Šedesátka je tak vyskládaná z desítky a dvou pětadvacítek. Za odměnu čeká večerní koncert kapely Superhero Killers. V neděli se pak chystá jako regenerace tradičně bosé běhání na 1,5 nebo 7 km. Platí slib, že se přesouvají jarní nevyužité registrace.

„Máme přihlášeno určitě míň lidí než jindy. Ta situace se projevuje, vím, že termínovka se nahustila a taky někteří lidi nechtějí jezdit. To se nedá nic dělat, hlavně, že nebude chybět zdravé jádro,“ krčí rameny. Přihlásil se mistr Polska na 100 km a po zrušení Podkrkonošské stovky bude mít čtyřnásobný vítěz a držitel traťového rekordu 5:10 Matěj Jakoubek jistě pár soupeřů navíc.

Zbývá ještě pár chatek na přenocování, přihlásit se můžete stále na sportt.cz nebo i na poslední chvíli na místě. Hygienická opatření zachovají zdravý rozum, jednotlivé tratě startují postupně po vlnách. „Příští rok chceme určitě zachovat klasický termín poloviny května, snad to v klidu přežijeme,“ vzhlíží vizionář Francke ze Starých Splavů do budoucna.

více informací najdete zde

reportáž z jarní punk verze čtěte tady

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *