Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola

Běhy, kola, túry – švýcarský triatlon. Zve vás (nejen) na září

Sdílet

Také alpská velmoc, země hor a jezer, Švýcarsko otevřela své hranice 15. června českým turistům bez omezení testování a karantény. Na léto se nabízí tradiční a pestrá paleta cílů i aktivit, jeden bonus můžete získat do konce července. Atraktivní výlet ještě na začátek září. Účast na česko-polském triatlonu. O co se jedná?

Společné běhání, bikovačka a túry v oblasti Davosu. Nejen sportovní výkony, ale v duchu moderní kalokagathie také jejich sdílení na sociálních sítích a v médiích. Původně se mělo konat začátkem léta, ale vinou pandemie se posunulo na září.

Tím pádem se také prodloužil termín přihlášek – až do konce července. Je třeba napsat motivační dopis, proč byste se rádi zúčastnili a proč by vybrat měli právě vás, k tomu odkazy na vaše komunikační kanály. To vše odešlete s označením SOUTĚŽ – TRIATLON 2020 na adresu stprag@switzerland.com. O výběru šesti českých účastníků rozhodne komise složená ze zástupců destinace Davos/Klosters, Switzerland Tourism a české agentury Guntao.

Vybraní pak vyrazí (s plně hrazenými náklady na cestu, ubytování i stravu) na 10.-13. září do Davosu, kde se ve smíšeném česko-polském družstvu zúčastní sportovních soutěží a do výsledků se jim započítá i jejich prezentace na sociálních sítích. V době, kdy se řada sportovních akcí neodvolatelně zrušila, může přinést tento podnik zajímavé zpestřeníčko, co vy na to?

Časově to teď znamená, že v „kvalifikaci“ jistě zaberou čerstvé zážitky/záběry třeba zrovna z Davosu. Města s milionářskou aureolou, ale zároveň téměř nedostižnou nabídkou okolní vysokohorské přírody. Třeba jen Davos Alps Epic Trail, téměř padesátikilometrová pouť na horském kole z vrcholu Jakobshornu až do Filisuru (a vláčkem zpět) z 80% po singletrailech je skutečně ultimativním prožitkem, který se zasekne do paměťového softwaru na hodně dlouhóóóó… Anebo Bahnentour, celodenní stíhačka, kdy s využitím lanovek nastoupáte (a nasjezdujete!) v jednom dni deset tisíc metrů.

I když ve Švýcarsku vládla v období pandemie přísná bezpečnostní opatření, teď zde naopak připravili pečlivě vyladěný program Clean & Safe. Ten poskytuje perfektní přehled o poskytovatelích služeb, zajišťujících maximální ochranu. Aktuálně je v systému registrováno na devět stovek organizací, označených známkou u vchodu, podobně jako třeba michelinské restaurace. Podrobnější informace najdete na  www.clean-and-safe.ch.

V případě veřejné dopravy z Česka je na linkách autobusů, vlaků a letadel ještě povinná obličejová rouška. Ve Švýcarsku už jsou pouze doporučené. Ostatně kanton Graubünden, kde Davos leží, byl i zásluhou horského prostředí nejméně zasaženým územím v zemi. Čerstvá kampaň na podporu zdejšího cestovního ruchu se jmenuje Potřebuji Švýcarsko.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *