Klikněte pro hledání

Kola

Škarnitzl vyhrál i druhý Pražský MTB pohár ve Kbelích

Sdílet

Pražské Kbely hostily druhé kolo Pražského MTB poháru. Hlavní elitní kategorie ovládli Tereza Sásková (Rouvy/Specialized Cycling team) a Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/Mercedes Benz Praha).

Když v sobotu pořadatelský tým Pražského MTB poháru spolu s organizační četou budovali zázemí poháru a připravovali trať závodu snášely se z oblohy nekončící provazy hustého deště. Podmáčená trať nedovolila výjezd ani mírných stoupání a jezdci, kteří na trati absolvovali trénink se vraceli z okruhu zablácení od hlavy po patu. Nedělní ráno uvítalo přes 400 registrovaných závodníků sice zamračenou oblohou, ale bez deště a toto počasí provázelo celý závodní program.  Výsledkem bylo téměř ideální cyklistické počasí a vysychající trať, jejíž povrch měl odpoledne perfektní závodní parametry.   

Kategorii žen dominovaly mladé, talentované dívky. Vítězství si z Prahy na Šumavu odváží předloňská juniorská vicemistryně světa Tereza Sásková, před výborně jdoucími juniorkami, Adélou Holubovou (kola-bbm.cz) a Anetou Novotnou (Adastra Cycling Team).

Tak se připravoval na nedělní XC závod Honza Škarnitzl – blátivým maratonem v Mostě.

Silně obsazený byl i závod mužů, kde na vítězství v Beckově navázal bezchybně jedoucí Jan Škarnitzl. Je jisté, že se po zdravotních potížích z úvodu roku dostal zpět v plné kondici a především ve špičkové formě. Den předtím prohrál až ve finiši 72 km maraton v Mostě s Filipem Adelem. Druhé místo vybojoval jeho týmový kolega třiadvacítkář Josef Jelínek, který tak získal cenný skalp. Neboť třetí místo si z Kbel odváží olympijský vítěz a medailista, Jaroslav Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Cycling Team).

Pro kategorie žáků, kadetů a juniorů byl kbelský závod zároveň Přeborem Prahy horských kol pro rok 2020 a vítězové vybojovali unikátní trofej – dres Přeborníka Prahy. Tento prestižní trikot by měl zdobit vítěze Pražského přeboru i v letech následujících, jak velí cyklistické tradice a zvyky.

Pražský MTB pohár pokračuje třetím a čtvrtým kolem během víkendu, v sobotu 27. a v neděli 28. června dvojzávodem v Bike Parku na Zličíně. Na závodní víkend s předpovědí letního počasí se opět chystají jezdci z celé České republiky. Zličínský dvojzávod bude hrát důležitou roli v boji o celkové pořadí a tradičně unikátní trofej s pražskou žulovou kostkou.

Výsledky 2. kolo ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár 2020 Kbely: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/999

Celkové pořadí ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020 po dvou kolech: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/32

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *