Klikněte pro hledání

Kola

Kolo pro život startuje kolem Orlíku dvoudenním závodem. Se špičkovými bikery i vodáky Synkem s Fuksou

Sdílet

Poslední červnový víkend se rozjede také Kolo pro život, největší cyklistický seriál v Česku. První podnik se uskuteční v okolí Orlické přehrady, kde se bude závodit netradičně oba víkendové dny.

 „Bylo pro nás důležité vyhovět všem potřebným doporučením a respektovat aktuální situaci ohledně pandemie. Na druhou stranu jsme nechtěli ochudit o možnost účastnit se tolik očekávaného začátku sezony byť jen jediného cyklistu a fanouška Kola pro život. I proto jsme přistoupili k variantě rozložení akce do dvou dnů, díky čemuž jsme schopni přivítat na Orlíku kompletní škálu cyklistů všech věkových i výkonnostních kategorií,“ vysvětluje za pořadatele Tomáš Pravenec, ředitel komunikace Petr Čech Sport.

Sobota se ponese v duchu tolik očekávaného závodění, kdy v dopoledních hodinách odstartují závodní trasy B na 57 km (ve 12) a kratší Cna 37 (v 10). Detailní informace k trasám včetně podrobných map tratí, časy jejich startů a další podrobnosti najdete na stránkách seriálu www.kolopro.cz.

Jako na v uplynulých týdnech se ukáží doma i elitní závodníci. Mezi muži Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Martin Stošek, Kristián Hynek, Martin Rauchfuss a celý Česká spořitelna/Accolade team. Mezi ženami Jitka Čábelická, Jana Pichlíková, Jana Czeczinkarová nebo Tereza Neumannová.

Že to bude atraktivní a prestižní podívaná dokládá například i účast mistra světa a stříbrného olympionika ve veslování Ondřeje Synka nebo mistra světa i Evropy v rychlostní kanoistice Martina Fuksy v rámci trasy B. „Letošní sezona je díky koronaviru velmi specifická, normálně bych touto dobou ladil formu na sezonu někde v zahraničí na vodě. Závody Kola pro život jsou tak vítaným zpestřením v mém tréninkovém programu, neboť mám možnost poměřit se s těmi nejlepšími, což je vždy velký adrenalin a zážitek. Jezdím na kole dvakrát nebo třikrát týdně, “ pochvaluje si zkušený biker Synek.

Podobně reaguje i Fuksa, naopak začátečník, který se chystá na první závod na kole: „Pandemie sice v mnoha směrech omezila i můj tréninkový kalendář, nicméně asi jako většina sportovců neležím doma a pilně se připravuji na závody. Na Orlíku se zúčastním i se svým bráchou Petrem a bude to tak zpestření mojí dlouhé a náročné přípravy. Minulý týden jsme vyrazili na 60kilometrový výlet, abychom si takovou dálku aspoň vyzkoušeli – strašně mě pak bolel zadek i nohy.“

Na neděli je pak nachystán atraktivní rodinný program, který na Orlíku vyniká zázemím Resort & Wellness Hotelu Orlík s obrovským bazénem přímo v areálu závodu. Dopoledne se uskuteční dětské závody všech věkových kategorií, následovat bude trasa D – Family jízda. Chybět nebudou doprovodné akce, oblíbená dětská tombola nebo partnerská zóna se stánky. Pořadatelé varují, že na místě již nebudou přijímat přihlášky, doporučují dorazit bez doprovodu.

Foto: Kolo pro život

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *