Klikněte pro hledání

Běhy

Mizuno Trail Running Cup plánuje start už o prázdninách

Sdílet

Se začátkem letních prázdnin budeme závodit! Kompletní posunutou termínovou listinu běžeckých závodů zveřejňují pořadatelé oblíbeného seriálu Mizuno Trail Runing Cupu.

„Věříme, že se situace zlepší natolik, abychom mohli pořádat závody, na které se lidi těší a chybějí jim. Samozřejmě, že za všech okolností naplníme vládní nařízení pro konání hromadných sportovních akcí v souvislosti s pandemií Covid-19. Ale nechtěli jsme už déle čekat s termíny a jsme přesvědčeni o tom, že připravíme plnohodnotné akce i s možnými omezeními,“ prohlásil Martin Dvořák, šéf týmu organizátorů ze Sportgroup.eu.

Z jara odložené závody se přesouvají do prázdninového období, kdy bývá běžecký kalendář poloprázdný. Naopak podzimní termíny, vyhlášené už koncem loňského roku, se nemění. Přestože mnozí pořadatelé přesouvají své jarní podniky do už dávno obsazených dní bez ohledu na běžce, kteří je touží stihnout, i další organizátory s jejich tradičními daty.

„Věříme našim běžcům, že nám v případných termínových kolizích zachovají věrnost. I když musíme počítat s nabitějším kalendářem, zaručíme jim obvyklý standard i pohodovou atmosféru,“ dodává Dvořák. Zaplacené přihlášky zůstávají v platnosti, pokud by snad někdo ještě váhal, individuálně se jistě vyřeší možný přesun plateb na jiný závod.

Trailový pohár posunul dva jarní podniky. Původně březnový městský trail v petřínském parku v Praze, tradiční otvírák sezony (i když dosud vždy v květnu), zahájí i letošní seriál. Jenom to bude až o prvním prázdninovém víkendu v červenci.

Pak hned za měsíc přijde královský závod Krkonošská 50. Ostatní původní závody drží obvyklé termíny – Lipenský půlmaraton v polovině srpna, Česko-německý půlmaraton v Českém lese začátkem října, loni obnovený nejstarší český maraton Praha – Dobříš třetí říjnovou neděli a závěrečný kros na podzimním golfovém hřišti v Motole počátkem listopadu.

Do začátku září se musel vklínit ještě poprvé v historii Králický půlmaraton na Dolní Moravě. Pravidelným účastníkům seriálu bude odměnou hned po skončení prázdnin nálada babího léta na Králickém Sněžníku. To přece stojí za to zatnout zuby a vyrazit i s únavou.

Jednu z reportáží z loňska najdete třeba zde.

Mizuno Trail Running Cup 2020

4. 7. sobota Mizuno Trail Praha Petřín – 5,10 km, dětské běhy

1. 8. sobota Mizuno Krkonošská 50 – 8, 21, 50 km, dětské překážkové běhy

15. 8. sobota Mizuno Lipno – 8, 21 km, dětské překážkové běhy

5. 9. sobota Mizuno Dolní Morava – 7, 21 km, dětské překážkové běhy

4. 10. neděle Mizuno Český les – 8, 21 km, dětské překážkové běhy

18. 10. neděle Mizuno Praha – Dobříš – 10, 42 km

1. 11. neděle Mizuno Motolské jamky Praha – 5,10 km, dětské běhy

Přihlášky na www.sportt.cz, více info na www.trailrunningcup.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *