Klikněte pro hledání

Cesty

Hannah Element 28. Univerzál, který nezradí ani na ferátě

Sdílet

Víkend. Konečně. Už se jen sbalit a tradá do hor! Také to máte stejně? Zmizet na den či dva z civilizace do přírody, zdolat zubatý hřeben hory nebo ferátu, či se jen na pohodu brouzdat kolem jezer ukryti v lesích… Právě na takovou výpravu si musíte krom kvalitních bot a nějakého toho svršku „pozvat“ jistě jednoho neocenitelného parťáka. Toho, který neodmlouvá, příliš neradí, zato bezpečně pobere vše, co potřebujete. Batoh. Prověřili jsme osvědčenou českou značku Hannah a její středně velký kousek ze stoprocentního nylonu Element 28.

Téměř třicetilitrový objem – ideální právě pro celodenní pochod – je totiž laděn do horolezeckého stylu, takže díky řadě vychytávek ferátu nebo náročnější výstup zvládne v klidu. Díky užší konstituci nikde moc nepřekáží, a navíc boduje i jeho univerzálnost.

Anatomicky tvarovaný zádový systém Air lite, díky němuž velká část vašich zad volně dýchá a okamžitě nepropotí triko, oceníte v parném létě. Integrovanou pláštěnku s reflexními prvky zase při podzimních toulkách s uplakaným počasím a horší viditelností. Bonusem je pak vývod na camel bag neboli vodní vak (ten však musíte dokoupit samostatně), protože kdo by se chtěl kvůli doušku osvěžení pořád mordovat s vytahováním flašky.

Hannah ale nehřešil ani na pohodlnost, a tak si díky polstrovaným a nastavitelným ramenním popruhům v kombinaci s odlehčeným bederním pásem a již zmíněným Air lite systémem může člověk vyšlapovat náročným terénem, aniž by brzy získal pocit, že se mu na zádech nemotorně pohupuje neúměrně protivné závaží. Sedí i díky výškově nastavitelnému hrudnímu popruhu opravdu hezky.

Samozřejmě, není to obr, do kterého nacpete krom jídla a oblečení spacák, obal s foťákem a náhradní polobotky, ale pokud je sbaleno střídmě, k jednodenní turistice Elementík pobere vybavení i pro dvojici jen trochu skromných horalů.

Batoh je to sice jednokomorový, ale nepředstavujte si, že to znamená jediný velký prostor a šlus. Hlavní partii totiž doplňuje řada menších kapes, které jistě najdou využití. Víko prakticky zapínané na jedinou přezku v sobě ukrývá jak vnější, tak vnitřní kapsu (ideální na doklady, které vám stokrát nevypadnou na zem). Klasikou jsou pak postranní síťované strečové kapsy „na všechno“. Snad jen spodní vstup do hlavní „síně“ chybí, protože jakmile něco zašantročíte až na dně, dostanete se k tomu hodně ztěžka…

Co jsem ale na tom vyztuženém univerzálu ocenil především, byly všemožné drobné vychytávky, když vyrazíte na feráty. Právě tímhle sbíral testovaný Hannah plusové body. Úchyt na cepín i blikačku, stejně jako poutko pro trekkingové hole nebo bezpečnostní píšťalka. Vše pěkně po ruce… Hodí se i odnímatelný bederní pás, samozřejmě s další malou kapsičkou.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte všestranný batoh do hor, který vás svou vlastní vahou jednoho kila nezničí, ale prostorem a funkčností nenechá během celodenní túry na holičkách, s Elementem 28 –  který navíc, pokud dáte tak trochu i na módu, seženete hned ve čtyřech barvách – nešlápnete vedle. Takže hole do ruky, zavěsit cepín, vak naplnit vodou a vzhůru za dobrodružstvím!

Hannah Element 28

univerzální batoh

verze:  pánské i dámské

hmotnost:       1030 g

materiál:         nylon

objem:        28 litrů

počet komor:  1

rozměr:           M (45 cm)

barevné varianty:       červená, modrá, zelená, šedá

cena: 1990 Kč (nyní v akci 1790 Kč)

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *