Klikněte pro hledání

Kola

Seriál bike maratonů Nova Cup vyráží z Hradce Králové v půli dubna

Sdílet

Seriál bikových maratonů Nova Cup 2020 odstartuje již počtvrté v řadě v Hradci Králové. Východočeská metropole je ideálním místem, kde lze právě díky příznivým rovinatým podmínkám zahájit závodní cyklistickou sezonu.

Účastníci se tu mohou těšit na několik významných změn. Tou nejzásadnější je přesun epicentra do rekreační oblasti Stříbrného rybníka, kde bude připraveno kvalitní zázemí včetně dalších služeb. Změna areálu bude přínosem i pro děti, které okusí místní pestrý terén.

Obměněny budou i jednotlivé trasy, které povedou rozmanitým terénem po trailech a lesních pěšinách. Odlišné budou také poslední kilometry do cíle, které překvapí nejen zkušené Hradečáky. Dospělí si mohou vybírat ze tří různých tras a ani o start z historického Malého náměstí s dominantou cyklisty architekta Alexandra Pura nepřijdou.

Rodiny s dětmi si užijí pohodovou Nova jízdu s délkou 25 kilometrů. Středně náročnou trasu pod názvem Niceboy jízda si užije opravdu každý sportovec. Ta vede z části po trailech s celkovou délkou přes 50 kilometrů. Nejnáročnější Corny jízda měří bezmála 80 kilometrů a chybět nebude plnohodnotný trailový okruh v okolí písníku Marokánka.

Seriál Nova Cup letos zahrnuje celkem dvanáct akcí. Tentokrát jsou jeho součástí i závody Českého poháru horských kol v maratonu. K již stávajícím podnikům seriálu přibude závod v Opavě, Mostě a Teplicích nad Metují. Vrcholem se pak stane mistrovství České republiky na Dolní Moravě.

Kalendář seriálu Nova Cup 2020

11. dubna – Hradec Králové

10. května – Stolové hory

16. května – olní Morava

6. června – Silesia Bike Maraton Opava

13. června – Sázava

20. června – Extrém bike Most

7. – 8. srpna – SEGAFREDO Sahara Race

12. září – Rallye Sudety Teplice nad Metují

19. září – Harrachov

28. září – Gočárovy schody Hradec Králové

3. října – Mikulov

30. října – závěrečné vyhlášení Mladá Boleslav

Podrobnosti na www.novacup.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *